banner-mi-notebook-air-13Keď niekto hľadá poriadnu hernú mašinu v podobe notebooku, málokto pritom zavíta k zahraničným e-shopom. Ešte vzácnejšie pri tom siahame na e-shopy z Číny. 

Dnes si predstavíme notebook značky ThundeRobot, ktorá vyrába tie najvýkonnejšie herné mašiny na čínskom trhu. Niektoré z nich dosahujú ceny až nad 1200 €. Avšak model, ktorý si dnes predstavíme, patrí do pomyselnej strednej triedy herných notebookov. Po dizajnovej stránke by si si ho mohol na prvý pohľad pomýliť s čističkou vzduchu.

zdroj fotografií: Alibaba

Celá jeho spodná a zadná strana je totiž plná vetracích otvorov, ktoré zabezpečujú plynulú cirkuláciu vzduchu a chladenie výkonných komponentov. Veľkosťou sa jedná o tradičný 15,6″ notebook a nájdeme na ňom aj plnohodnotnú podsvietenú klávesnicu s numerickým blokom. V rohoch nad klávesnicou je umiestnená dvojica stereo reproduktorov, ktoré spĺňajú štandard Sound Blaster X-Fi5. Displej o veľkosti 15,6-palcov sa vyznačuje zníženou odozvou 8 ms a tradičným FullHD rozlíšením.


zdroj fotografií: Alibaba

Nad displejom je k dispozícii aj 2 MPx fotoaparát vhodný pre videohovory. ThunderRobot G150T zaujme taktiež po stránke konektivity, ktorá je naozaj veľmi pestrá. 1 Gbit/s ethernetový port, 3 porty USB 3.0, jeden port USB Type-C s plnou podporou USB 3.1, univerzálna čítačka kariet, 2x MiniDisplay port, jeden HDMI, vstup pre nabíjanie a jack pre výstupný zvuk. To najlepšie sme však ešte nepredstavili. Vo vnútri tohto notebooku sa jednoznančne skrýva sen každého hráča.

zdroj fotografií: Alibaba

Kúpiť ThundeRobot G150T za 996 €
Herný notebook

Srdcom notebooku je procesor Intel Core i7 6700HQ triedy Skylake. Vyrobený je 14 nm procesom a základný takt pre každé zo štvyroch predstavuje 2,6 GHz. Pri zátaži sa dokáže frekvencia vyšplhať na závratných 3,5 GHz. TDP procesora dosahuje až 45 W. V základe je k dispozícii 8 GB rýchlej DDR4 RAM pamäti s taktom 2133 MHz. V prípade potreby je ale možné jej rozšírenie až do 32 GB. Pri výrobe notebooku bola využitá grafická karta nVIDIA GeForce GTX 960M s rozhraním GDDR5, vstavanou 2 GB pamäťou a podporou DirectX 12.1.

zdroj fotografií: Alibaba

Rýchle bezdrôtové pripojenie zabezpečí WiFi podporujúca najnovšie štandardy 802.11 a/b/g/n/ac. Energiu pre tento nenásytný elektrospotrebič dodáva 6 článková Li-ion batéria s kapacitou až 82 Wh. Hrúbka notebooku dosahuje skoro 3 centimetre a hmotnosť nie príliš pohodlných 2,5 kg. Zariadenie je odosielané bez operačného systému. Aktuálna cena sa pohybuje na úrovni 996 €, no počítať by si určite mal aj s dodatočnými poplatkami. Bol by si ochotný zaplatiť za tento neznámy stroj alebo si radšej vyberieš osvedčenú klasiku na Slovensku?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP