Jeden z najočakávanejších blockbusterov tohto roka práve dostal prvý trailer. Dwayne „The Rock“ Johnson sa svetu ukazuje ako Black Adam v novej komiksovke od DC.

Black Adam je spin-offom a pokračovaním filmu Shazam! z roku 2019. Dwayne „The Rock“ Johnson reprezentuje úlohu antihrdinu a silnej komiksovej postavy s božskými schopnosťami, rovnajúcu sa samotnému Supermanovi.

Príbeh prichádzajúcej novinky sa bude sústrediť na návrat otroka Black Adama po dlhom čase strávenom v magickom väzení.

Poriadna akcia, ako sa patrí

Podľa ukážok je jasné, že pôjde o poriadne divokú akčnú jazdu, čo prednedávnom potvrdila aj sama herecká ikona, ktorá chce na plátno priniesť jedného z najlepších a najzapamätateľnejších superhrdinov všetkých čias.

Johnson sa zároveň opakovane vyjadril, že Black Adam je pre neho vysnívanou komiksovou postavou. „Tento film a jeho univerzum je pre mňa už veľmi dlho veľkou vášňou a je pravdou, že som sa narodil, aby som sa stal Black Adamom“ povedal herec.

Black Adam v DC univerze predstavuje jednu z najmocnejších postáv, ktorá sa riadi svojím vlastným kódexom. Ide teda skôr o antihrdinu, ktorý je častokrát sudcom i katom v jednej osobe.

Tvorcovia divákom sľubujú, že sa dozvedia viac o pôvode obľúbenej postavy, o deji samotného filmu však prezrádzajú len veľmi málo. S prichádzajúcim dátumom premiéry sa to však zmení odhalené bude aj príbehové zasadenie.

Príde sklamanie?

Otázne je, či sa Black Adam nestane obeťou prehnaných diváckych očakávaní. Film patrí, aj vďaka popularite Dwayne Johnsona, k tým najočakávanejším blockbusterom posledných rokov.

Prvý trailer však v ničom príliš nevybočuje z radu a môže sa zdať, že okrem charizmatického hrdinu sa dočkáme len stokrát videného akčného klišé. Na podobné hodnotenia je však ešte priskoro.

Premiéra Black Adam je naplánovaná na 21. októbra, ešte pred tým DC fanúšikov možno poteší rodinne ladená rozprávka DC Liga superzvierat. Všetko dôležité o postave Black Adama, vrátane jeho histórie a superchopností, nájdeš aj v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP