HBO na začiatku roka slávilo obrovský divácky úspech s očakávaným apokalyptickým seriálom The Last of Us, ktorý v rámci služby prepisoval rebríčky sledovanosti. Aj vďaka pozitívnemu prijatiu bude seriál pokračovať, HBO ani tvorcovia však zatiaľ nespresnili, koľko sérií by sme od seriálu mohli vlastne očakávať. To sa teraz zmenilo.

Viac, ako sa pôvodne očakávalo

Seriálová novinka je postavená na rovnomennej videohre, ktorá sa zatiaľ dočkala dvoch častí. Tvorcovia seriálu Craig Mazin a Neil Druckmann už dávnejšie naznačili, že druhý diel hry by na televíznej obrazovke radi rozdelili aspoň na dve časti, čo vzhľadom na rozprávanie deja v hre dáva zmysel.

Príbeh The Last of Us 2 je totiž vyrozprávaný z dvoch rôznych perspektív – prvá polovica z pohľadu Ellie, druhá očami novej postavy Abby, vďaka čomu filmári majú materiál najmenej na dve ďalšie série. Craig Mazin sa zároveň vyjadril, že so seriálom nechcú príliš experimentovať mimo hernej predlohy a neplánujú sa od nej odkláňať.

Aj preto fanúšikovia predpokladali, že seriálový The Last of Us pravdepodobne bude mať 3. série. Craig Mazin však teraz v rozhovore pre Hollywood Reporter prekvapuje a hovorí, že pokračovaní môže byť viac. Ideálne sa nateraz javia štyri série, pričom každá z nich môže mať iný počet dielov.

TMDB

Zatiaľ to presne nevieme. Môže to byť tri alebo päť. Ale štyri sa zdajú ako dobré číslo. Niektoré série budú kvôli príbehu, ktorý sa snažíme rozpovedať, potrebovať menej epizód, iné ich zasa budú potrebovať viac,“ hovorí Mazin.

Počkáme si na ňu roky

Tvorca seriálového megahitu zároveň približuje, že aj keď si fanúšikov vážia a rešpektujú ich názory, pri tvorbe nových sérií a počtu ich dielov sa nebudú rozhodovať podľa nich, ale predovšetkým podľa príbehu. „Neviem, či niektoré série budú mať mať rovnaký počet epizód. Ale číslo vlastne vôbec nie je dôležité. Dôležité je, že keď sa diváci dostanú na koniec série, povedia si: “Táto stála za to.“

Premiéra druhej série The Last of Us je zatiaľ v nedohľadne, práce na seriáli ochromili prebiehajúce štrajky v Hollywoode. Aktuálne preto prebieha iba kasting hercov, pričom najväčšiu pozornosť bude bezpochyby budiť obsadenie postavy Abby, ktorá sa v 2. sérii postará o viacero veľkých prekvapení.

Ak sa 2. série The Last of Us nevieš dočkať a zaujíma ťa, čo v nej na Joela a Ellie čaká, nevynechaj náš článok, kde sa venujeme všetkému dôležitému z nových epizód.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú