Menej známe herné štúdio FNTASTIC predstavuje svoju novinku The Dead Before v prvom traileri a ten vôbec nevyerzá zle. Podľa dostupných informácii pôjde o titul so zameraním na spoluprácu viacerých hráčov v štýle Division, zasadený však bude do apokalyptického sveta. Univerzum tak nápadne pripomína zdevastovaný svet z The Last of Us či seriálového The Walking Dead.

Možnosti, akým smerom sa vývojári môžu ubrať, sú teda viac než atraktívne, uvidíme ako nakoniec dopadne výsledný produkt. Predošlý počin štúdia s názvom The Wild Eight nepatril medzi prepadáky, dieru do sveta však určite neurobil a rýchlo zapadol v prachu histórie. Ambície vývojárov však v prípade The Dead Dozen siahajú omnoho ďalej a chystaná hra podľa prvého traileru zaváňa hitom.

K pozitívnemu výsledku môže určite prispieť aj predstavená technická stránka. Vzhľadom na to, že novinka bola zatiaľ predstavená len pre PC platformu, nie sú vývojári technologicky limitovaní v žiadnom ohľade. Vizuál vyzerá pôsobivo už v tejto fáze vývoja, výborne pôsobí najmä hra svetla a tieňov.

Ukážka je preplnená skriptovanými udalosťami (napríklad prechod budovou okolo desiatok protivníkov), inšpirácia zmieneným MMO titulom Divison je viac než zjavná. Tomu zodpovedá aj zvolený žáner, pôjde o online akciu s dôrazom na kooperáciu viacerých hráčov vo svete zamorenom zombíkmi.

Hráči budú súčasťou preživšej kolónie a väčšej komunity, kľúčové preto bude prehľadávanie zdevastovaných budov i automobilov. Trailer ukazuje preskúmavanie rozsiahleho sveta pešo aj vo vozidlách. Úrovne budú podľa všetkého ladené vertikálne, sviežo pôsobí predovšetkým preskúmavanie schátraných mrakodrapov.

Zatiaľ nepoznáme dátum vydania, na Steame sa však už objavila karta s hardvérovými požiadavkami. Debutová ukážka na nás zapôsobila, na tvorcov však čaká ešte veľa práce. Držíme palce.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom