Budovanie podzemných tunelov v amerických veľkomestách má odľahčiť preplnené ulice od áut a vyriešiť tak nekončiace zápchy. O to sa má postarať Elon Musk so svojou „tunelovacou“ spoločnosťou. Nové povolenie umožní The Boring Company prepojiť tunely a garáže výťahom, pričom chce vyťaženú hlinu predávať v podobe lacných tehál vo svojom obchode. 

Spoločnosť Elona Muska pre budovanie podzemných dopravných tunelov od svojich začiatkov značne pokročila. Výsledky jej práce sú už badateľné a stále pribúdajú nové možnosti ako plány ešte viac vylepšiť. The Boring Company získava ďalšie povolenia pre razenie tunelov. Jedno z posledných povolení umožní prepojiť Chicago s medzinárodným letiskom O’Hare, z ktorého cestujú ľudia až do 230 destinácií sveta. Mestská rada v Hawthorne však teraz schválila ďalší návrh, ktorý systém podzemnej dopravy ešte vylepší.

Podzemný tunel spojený s garážou

The Boring Company totiž môže začať s budovaním prototypu podzemného tunela, ktorý bude prepojený s garážou. Týmto spôsobom sa budú môcť len pomocou výťahu dostávať autá do podzemného transportného systému omnoho jednoduchšie. Nateraz však môže spoločnosť svoj nový nápad vyskúšať na pozemku SpaceX, kde takisto šéfuje Elon Musk. Vybudovaná garáž pritom bude pred očami verejnosti uzavretá a žiadne auto sa z nej tak nedostane na verejnú ulicu.

Nenechaj si ujsť
Nové plány The Boring Company: Podzemná doprava bude extrémne lacná

Počas testovania nesmú vybrané autá prekročiť vzdialenosť 1,6 km od garáže a budú tak musieť byť stále na súkromnom pozemku. O novom projekte boli informovaní aj okolití obyvatelia, ktorí by však nemali byť rušení hlukom z razenia tunelu a ani z prevádzky výťahu. Popritom spoločnosť vyťaží množstvo prebytočnej hliny, ktorá ale nevyjde nazmar.

The Boring Company ju totiž ďalej spracuje do podoby tehál a tie bude len za 10 centov predávať vo svojom prvom obchode, ktorý má pripomínať stredovekú strážnu vežu. Tieto plány potvrdil na Twitteri aj CEO spoločnosti, Elon Musk. Tehly budú tiež využité aj pri budovaní lacných bývaní, pričom pre tieto projekty budú úplne zadarmo. Vďaka bezplatnému materiálu sa tak zníži aj cena domov či bytov, ktoré si bude môcť dovoliť viac ľudí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom