banner-redmi-3
Xiaomi pred pár dňami úspešne zahájilo nový rok s novým modelom Xiaomi Redmi 3. Ten za veľmi nízku cenu prináša nadupanú výbavu hodnú oveľa vyšších cenových kategórií. Novinka sa nám už zohrieva v redakcii. 

[/blockquote]

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Dnes je to presne jeden týždeň, čo Xiaomi spustilo predaj najnovšieho kúsku – Xiaomi Redmi 3. My sme nezaháľali a novinka už prechádza našimi testami. Vďaka e-shopu iBuygou.com vám tak opäť máme možnosť priniesť prvú slovenskú recenziu na najnovší kúsok z Číny. Tak, ako to zvykneme robiť pri takmer každom smartfóne, ktorý sa k nám dostane, aj teraz vám dávame priestor na vaše otázky ohľadom Xiaomi Redmi 3, na ktoré radi odpovieme v detailnej recenzii alebo v diskusii pod týmto článkom.

Xiaomi Redmi 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi redmi 3 testujeme (2)
Pri pohľade na špecifikácie sa vôbec nezdá, že sa jedná o smartfón, ktorý je zameraný na absolútne najnižšiu cenovú reláciu. Určite veľmi vítaným krokom vpred je nová celokovová konštrukcia o hrúbke 8,5 mm s diamantovou textúrou na zadnej strane. Vpredu sa ukrýva 5-palcový HD displej. Srdcom novinky je 8-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 616 spolu s 2 GB RAM pamäťou a grafickým akcelerátorom Adreno 405. V prípade interného úložiska sme sa dočkali kapacity 16 GB, ktorú je možné rozšíriť pomocou microSD kariet. Po softvérovej stránke tu máme samozrejme nadstavbu MIUI 7.1, ktorá beží na Androide 5.1 Lollipop.

xiaomi redmi 3 testujeme (1)
Zadná strana sa stala domovom pre veľmi kvalitný 13 MPx fotoaparát s clonou f/2.0 a fázovým zaostrovaním. Pre milovníkov selfie fotiek je pripravený predný fotoaparát s 5 MPx rozlíšením. Pomyselnou čerešničkou na torte je však veľká 4100 mAh batéria, ktorá v spojení s nenáročným displejom a efektívnym procesorom môže vyprodukovať celkom slušnú výdrž. Rýchle opätovné dobitie je zabezpečené technológiu rýchleho nabíjania, ktorá podľa Xiaomi disponuje výstupom 5V/2A.

Xiaomi Redmi 3 dostupné už aj na Slovensku!

xiaomi redmi 3 testujeme 3
Nesmieme však zabúdať ani na DualSIM, ktorý je však možný iba v prípade, že nepotrebujete dodatočné rozšírenie pomocou microSD kariet, nakoľko slot je hybridného typu. K dispozícii je aj rýchle mobilné pripojenie LTE, ktoré je možné na 3 frekvenciách- 1800, 2100 a 2600 MHz a IR Blaster pre ovládanie domácich spotrebičov. Xiaomi Redmi 3 si môžete predobjednať v našom partnerskom e-shope iBuygou.com za cenu 138 € s využitím zľavového kupóna FonyzcinyHM3.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP