V posledný májový deň nám Xiaomi s veľkou slávou predstavilo trojicu nových smartfónov. Išlo o tri rozdielne verzie výročného zariadenie, ktoré prišlo spolu s oslavou ôsmich narodenín Xiaomi. Základným modelom sa stal Xiaomi Mi 8, ktorý nám práve dorazil do redakcie.

Čakanie na smartfón, ktorý zaujal pri predstavovaní mnohými špecifikáciami, nebolo krátke, ale dočkali sme sa. Xiaomi do Mi 8 vložilo niekoľko funkcií, po ktorých volali fanúšikovia a okamžite tak zaujal masy. Dokazujú to čísla predajnosti, kde zariadenie trhá rekordy značky.

Xiaomi Mi 8
Zobraziť celú galériu (12)
FonTech / Kristián Hrušovský

V oblasti výbavy k tomu jednoznačne prispel napríklad OLED displej s veľkosťou 6,21 palcov a rozlíšením FullHD+. Určite časť fanúšikov ostala sklamaná pre implementovanie výrezu. Ten už ale konečne poňal pokročilejšie skenovanie tváre cez infračervený snímač a nahradil tak 2D technológiu, ktorá je podľa nás jedna z najhorších funkcií za posledné roky.

Xiaomi Mi 8
Zobraziť celú galériu (12)
FonTech / Kristián Hrušovský

Mi 8 nechýba ani poriadny výkon v podobe kráľovského procesoru Snapdragon 845 a 6 GB RAM. V tejto oblasti tak aj podľa benchmarkov patrí k najlepším. Zaujímavé bude otestovať fotoaparáty. Zadný je duálny s rozlíšením 12 MPx, pričom primárny snímač má svetelnosť f/1,8 a veľkosť pixelov 1,4 μm. Sekundárny má veľkosť pixelov 1 μm a svetelnosť f/2,4. K tomu sa vo výbave pridáva aj umelá inteligencia, ktorá nám snáď pomôže vylepšiť výsledné snímky.

Xiaomi Mi 8
Zobraziť celú galériu (12)
FonTech / Kristián Hrušovský

Zaujímavosťou je nová nadstavba MIUI 10 a tiež špeciálna funkcia v podobe duálneho GPS. V tomto smere nám Číňania hlásia unikátny výkon, avšak rozhodne sa na funkcionalitu dopodrobna pozrieme aj v našich končinách. Pri tejto výbave je tiež nutné podotknúť ešte jeden faktor. Cenou totiž Mi 8 už atakuje hranicu 380 €, a aj z tohto pohľadu si vysluhuje mimoriadny záujem.

Zobraziť najnižšiu cenu Xiaomi Mi 8 128 GB na trhu

Na všetky spomínané prvky sa teda bližšie pozrieme v našej recenzii. Rozhodne sa nám však zíde aj tvoj pohľad na vec. Pokiaľ máš otázku, čo presne ťa ohľadom Xiaomi Mi 8 zaujíma, teraz je najlepší čas pýtať sa.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom