Do našej redakcie po dlhšej odmlke zavítal ďalší smartfón od čínskeho Meizu. Jedná sa o aktuálny top model spoločnosti, ktorý bol predstavený v novembri minulého roka.

Ako už prívlastok „Plus“ napovedá, Meizu Pro 6 Plus zaujme predovšetkým majiteľov veľkých uhlopriečok, teda phabletov. Dizajnom vychádza smartfón zo svojho menšieho brata Meizu Pro 6. Prednú stranu obsadzuje masívny 5.7-palcový Super AMOLED displej s 2K rozlíšením a vkusným 2.5D zahnutím po okrajoch. Verzia Plus zaujme aj procesorom Exynos 8890, ktorý je voči Helio X25 v Pro 6 veľkým krokom vpred. Pamäť RAM dosahuje kapacitu 4 GB a záujemcovia majú na výber zo 64 GB alebo 128 GB úložiska. Operačným systémom je starší Android 6.0.1, no prekrýva ho nádherná nadstavba Flyme 5.2.

Meizu Pro 6 Pluszdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Kúpiť Meizu Pro 6 Plus za 338 €
4 GB RAM / 64 GB ROM

Zadná strana je domovom pre 12 MPx snímač s PDAF & laserovým zaostrovaním, clonou f/2.0 a 4-osovou optickou stabilizáciou obrazu. Unikátom je okrúhly LED blesk s desiatimi diódami. Medzi ďalšie vychytávky sa radí technológia 3D Touch (citlivosť displeja na tlak), reverzibilný konektor USB Type C 3.1 či Hi-Fi audio. Do smartfónu je možné vložiť dve nano SIM karty, no podpora 800 MHz LTE frekvencie, bohužiaľ, chýba. Toto monštrum poháňa akumulátor o veľkosti 3400 mAh, ktorý sa musí vysporiadať s dvomi najväčšími žrútmi energie – 2K rozlíšenie a 5.7-palcová uhlopriečka displeja.

Nenechaj si ujsť
Meizu Pro 7 dostane čudný sekundárny displej na zadnej strane. Zbytočnosť alebo konečne zaujímavá vlastnosť?

Meizu Pro 6 Pluszdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Eshop iBuygou momentálne ponúka Meizu Pro 6 Plus za 338 €. Jedná sa tak o horúceho kandidáta pre používateľov, ktorým nevadia veľké displeje a dokážu tolerovať absenciu LTE pásma B20. Na druhej strane ale dostanú zariadenie so slušnými papierovými špecifikáciami a dávkou jedinečnosti. Aký je tento smartfón pri reálnom používaní sa dozvieš už o niekoľko dní v našej podrobnej recenzii. Zatiaľ môžeš do komentárov písať to, o čom by si sa v nej chcel dozvedieť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom