Spoločnosť Hyperloop Transportation Technologies predstavila niekoľko fotografií a videí ako dôkaz, že stavia prvý plnohodnotný hyperloop na testovanie, ktorý bude pripravený aj pre pasažierov.

Prvá testovacia trať bude postavená vo Francúzku v dvoch fázach . V tej úvodnej pôjde o 320 metrov dlhý systém, ktorý bude funkčný už tento rok. Druhá fáza zahŕňa stavbu kilometrového plnohodnotného systému postaveného na pilieroch vo výške 5,8 metra, ktorý bude dokončený v roku 2019. Kapsula pre pasažierov je konštruovaná v Španielsku.

Bude to prvá testovacia trať v Európe. Dve už sú postavené v Spojených štátoch amerických, konkrétnejšie v Kalifornii, v rámci projektu Elona Muska, a konkurenčná firma Virgin Hyperloop One má trať v púšti severne od Las Vegas. Tá prednedávnom dosiahla so svojím systémom rekordnú rýchlosť 387 km/h a má rozrobených niekoľko projektov, medzi nimi aj dohody s Dubajom a Saudskou Arábiou.

Je to test pre výstavbu linky na Slovensku?

V januári mali predstavitelia Hyperloop TT tlačovú konferenciu, kde oznámili, že budú mať zariadenie o veľkosti 3000 metrov štvorcových vo francúzskom meste Toulouse. Už vtedy sa špekulovalo, že je to vhodné prostredie na výrobu vlakov, ktoré by mohli byť umiestnené na linke Bratislava – Brno. Práve s vládami SR a ČR rokovala spoločnosť HyperloopTT o prepojení týchto dvoch miest, pričom sa dohodli na vytvorení štúdie uskutočniteľnosti projektu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP