Aktuálne najlacnejší elektromobil z produkcie Tesly sa dočkal ešte nižšej ceny. Spoločnosť tak mala urobiť kvôli referenčnému programu, ktorý síce pomohol zdvihnúť jeho predaje, no vyšiel ju drahšie ako očakávala. 

Popri úprave cien došlo aj na zmeny vo virtuálnom štúdiu na oficiálnej stránke Tesly, kde si môže každý nakonfigurovať svoj Model 3 podľa vlastných požiadaviek. Práve tam spoločnosť umožňuje vybrať si niektoré prvky výbavy, ktoré budú zahrnuté v objednávke. Najzákladnejšia verzia tohto elektromobilu je však teraz lacnejšia o 1 100 dolárov.

Tesla stavila na ešte nižšiu cenu

Pôvodná cena Modelu 3 začínala na sume 44 000 dolárov, no teraz si Tesla mohla dovoliť skresať toto číslo na 42 900 dolárov. Jedná sa o cenu pred stimulmi, ktorá sa po ich odrátaní zníži na 35 000 dolárov. Stále však ide len o úplný základ so zadným náhonom, v ktorom zákazník dostane základnú čiernu farbu karosérie, klasické 18″ kolesá, čierny interiér a bude sa musieť zaobísť bez toľko ospevovaného autopilota. V prípade, ak by si ho chcel niekto zakúpiť až po objednaní Modelu 3, vyjde ho to na ďalších 7 000 dolárov. Pri kombinovaní výbavy vo virtuálnom štúdiu si však môže zákazník dopriať autopilota za 5 000 dolárov.

Nenechaj si ujsť
Elektromobily Tesla prinášajú vodičom veľkú radosť. Jeden z nich predbehol v rebríčku aj Porsche 911

Predaje Modelu 3 pomohol v posledných rokoch zdvihnúť aj referenčný program, ktorý odmeňoval zákazníkov novým a zatiaľ ešte nevyrábaným modelom Roadster. Pokiaľ teda niekto presvedčil ku kúpe Modelu 3 dostatok ľudí, mohol si zarobiť na Teslu Roadster zadarmo. Niektorým sa to podarilo hneď niekoľkokrát a spoločnosti neostáva nič iné, iba výhry odovzdať šťastným majiteľom. Celkovo bude musieť výrobca zadarmo predať až 80 kusov Tesly Roadster, čo je rozhodne viac ako čakal.

Takáto cena za zvýšenie predaja Modelu 3 ho ale zrejme nezruinuje. Spoločnosť má aktuálne v pláne vybavovať objednávky na európskej pôde a na čínskom trhu, kde si jej lacný elektromobil taktiež objednalo mnoho ľudí. Prvá loď s tisíckami kusov Modelu 3 už dorazila do belgického prístavu a európski majitelia sa tak môžu čoskoro tešiť na svoj nový elektromobil. Tesla chce pritom každý týždeň na lodiach posielať ďalších 3 000 kusov, aby uspokojila dopyt, ktorý sa môže po znížení ceny ešte viac zvýšiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom