V letných mesiacoch sa mnohokrát objavujú prípady toho, kedy nezodpovední vodiči nechajú svoje dieťa či domáceho miláčika zamknuté v aute. Rozpálené auto bez otvoreného okna či zapnutej klimatizácie dokáže narobiť poriadne nepríjemnosti, ktoré nie vždy končia najlepšie. Tesla sa však rozhodla skoncovať s týmto problémom.

Americká automobilka sa totiž rozhodla pre zavedenie nového režimu s názvom Dog Mode, ktorý zabezpečí zapnutú klimatizáciu, aby tak nedošlo k prehriatiu kabíny. Hlavným cieľom nového systému je podľa spoločnosti priniesť zasa o niečo väčšiu bezpečnosť pre deti a domáce zvieratá.

Prečítajte si tiež!
Tesla znova testuje zaujímavý systém, ktorý zabráni blokovaniu jej nabíjačiek agresívnymi vodičmi automobilov

Bezpečnosť na prvom mieste

Dog Mode teda funguje na princípe toho, že pred opustením auta stačí nastaviť určitú teplotu, ktorá sa následne vo vypnutom vozidle dokáže udržať až niekoľko hodín. Okrem toho však necháva zapnutý aj centrálny displej, na ktorom sú hneď viaceré informácie napríklad o aktuálnej teplote či zapnutej klimatizácii. Týmto spôsobom sa zasa Tesla snaží predísť poškodeniu vozidla okoloidúcim, ktorý si myslí, že psík či dieťa v aute trpí.

Novinka je pre majiteľov Tesly dostupná na stiahnutie a jej aktivácia a následné ovládanie je vcelku jednoduché. Mnohých možno ešte napadla otázka, čo sa stane v prípade ak sa baterka elektromobilu vybije. Výrobcovia Dog Mode však mysleli aj na tento problém a vyriešili to tým, že ak hodnota batérie klesne pod 20%, vodič dostane okamžité upozornenie prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom