Po predstavení Modelu 3 sa postupne rozbehla výroba tohto plne elektrického vozidla a prvé dodávky už našli svojich majiteľov. Počet dodaných kusov však nebol veľký, no Tesla zapracovala na problémoch a rozbieha výrobu Modelu 3 naplno.

Medzi prvými zákazníkmi boli zamestnanci a ľudia blízky spoločnosti. To pomohlo Tesle popasovať sa s prvotnými výrobnými problémami. Spomedzi prvých problémov musela americká spoločnosť vymeniť batérie vozidiel vyrobených v júli a kvôli opravám na zvaroch musela dokonca nahradiť aj uzemňovacie skrutky svorkovníc vozidiel vyrobených v auguste. Podľa zdrojov z pozadia spoločnosti však Tesla už všetky problémy vyriešila a výrobná linka v továrni vo Fremonte postupne zvyšuje výrobu a dodávky.

Zobraziť celú galériu (1)
Instagram/@breazyxx

V súčasnosti nie je jasné, aká je miera produkcie Modelu 3. Existujú však určité dôkazy, že Tesla vyrobila tento mesiac viac ako 1 000 kusov. To je v porovnaní s niekoľkými stovkami kusov vyrobenými minulý mesiac značný nárast. Podľa VIN kódu Modelu 3 sa dá určiť poradové číslo vozidla. Zatiaľ bolo pre tento mesiac v NHTSA zaregistrovaných 1134 vozidiel. Avšak VIN kódy nie sú spoľahlivým ukazovateľom výrobnej produkcie, no môžu poskytnúť akú-takú predstavu o tom, ako sa Tesle darí.

Picked up a new car yesterday. Thanks for picking it up with me, sis! #tesla #model3 #vin454 #rideabike

A post shared by Colin Dougherty (@colindough) on Sep 28, 2017 at 8:38am PDT

V budúcnosti sa očakáva výrazne navýšenie produkcie. Tesla ešte stále dodáva Model 3 len pre zamestnancov a ľudí blízkych spoločnosti. Očakáva sa, že pravidelné dodavky zákazníkom by mali byť spustené koncom októbra. Výroba by však mala nabrať na obrátkach, keďže Elon Musk v decembri oznámil, že Tesla plánuje vyrábať až 5000 kusov týždenne. Toto číslo je však momentálne veľmi vzdialené od skutočnosti. Aby boli teda v budúcnosti reálne, musela by tak Gigafactory 1 produkovať 13 GWh batérií ročne len pre Model 3.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom