Tento americký výrobca elektromobilov sa dlhé roky venoval len výrobe prémiových modelov, ktoré neboli vôbec lacné. Po dlhom čase sa svetu ukázal aj dostupnejší Model 3, ktorý však najprv prišiel vo vyššej výbave a za viac peňazí. Elon Musk nedávno na Twitteri oznámil, že Tesla už začala predávať Model 3 aj v základnej výbave s jediným elektromotorom a náhonom zadných kolies.

Tesla sa pred rokmi vo svete zviditeľnila výrobou luxusných elektromobilov, ktoré prekypujú tými najmodernejšími technológiami. Cena za tento nadštandard však nebola vôbec nízka a zákazník tak za Model S či Model X neraz vytiahol z vrecka aj viac ako 100 000 €. Neskôr však prišiel rad aj na obyčajný ľud, ktorý túžil po lacnejšom elektrickom aute, a tak vznikol Model 3. Jeho veľkolepé predstavenie nasledovali výrazné problémy s výrobou, ktoré už našťastie pominuli.

Tesla rozšírila portfólio elektromobilov o skutočne lacný Model 3

Nový Model 3 bol za uplynulý rok dostupný len vo svojich výkonnejších verziách, ktoré sa vôbec nepredávali za dostupné ceny. To sa však teraz mení s príchodom najlacnejšieho modelu so základnou cenou 35 000 dolárov po daňových úľavách v Kalifornii. Prvé kusy tejto Tesly by mali podľa tvrdení Elona Muska k zákazníkom doraziť o 4 mesiace, no mnohí stále pochybujú, že tento termín dokáže dodržať.

Nenechaj si ujsť
Tesla dosahuje neuveriteľné výsledky. Jej pohonné ústrojenstvo vydržalo test s viac ako milión kilometrami

Pri tejto príležitosti dokonca spoločnosť vytvorila osobitnú stránku, kde si svoj lacný Model 3 môžu záujemcovia objednať. Táto verzia elektromobilu je kľúčovou pre uspokojenie požiadaviek trhu, ktorý na takýto model čakal dlho. Doteraz totiž boli v ponuke Tesly len varianty s vyššou výbavou „Performance“, ktorej cena začínala na 64 000 dolárov. Auto s pohonom všetkých kolies, dvoma elektromotormi a bez dodatočnej výbavy, ku ktorej patrí aj autopilot, bol však pre mnohých príliš drahý.

Všetci si tak konečne môžu objednať svoju vytúženú lacnú Teslu Model 3. Čas jej dodávok je pritom kľúčový, a to kvôli daňovým stimulom vo výške až 7 500 dolárov, ktoré v USA začnú klesať už od januára. Šanca kúpiť nový elektromobil výhodnejšie sa potom začne strácať, a tak by mnohí zákazníci radi videli svoj Model 3 pred domom čo najskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú