Šéf Tesly porozprával o plánoch do budúcnosti už veľakrát, no teraz všetkých prekvapil nočným tweetovaním, kde prezradil plány s predajom elektromobilov. Spoločnosť chce dotiahnuť autonómne riadenie svojich áut do finále, avšak potom by ich mohla prestať predávať z niekoľkých dobrých dôvodov, informuje Electrek. Viacerí vodiči dnes vnímajú autonómne riadenie ako problémové, no Tesla v neho verí a po jeho dokončení spraví zásadné zmeny vo svojom fungovaní.

Hoci je budúcnosť plne autonómnych samojazdiacich automobilov ešte vzdialená, predstavy Elona Muska hovoria jasne už dnes. CEO Tesly sa opäť raz „opustil“ na Twitteri, kde prezradil, aká budúcnosť môže jeho firmu čakať.

Musk odhalil možnú budúcnosť Tesly a jej elektromobilov

Popri niekoľkých iných otázkach ohľadom vylepšenia HW2+ hardvéru a FSD systému pre plnú autonómnu jazdu elektromobilov odpovedal v komentári, že spoločnosť môže mať už o rok flotilu robotických taxíkov. Pokiaľ však Tesla dotiahne svoje plány s autonómnym riadením automobilov do konca, bude ju čakať rozhodnutie, ktoré jej fanúšikov zrejme príliš nepoteší. V odpovedi na Twitteri totiž Musk napísal, že po dokončení plne autonómneho systému riadenia budú mať zákazníci obmedzený čas na kúpu novej Tesly.

Nenechaj si ujsť
Tesla oslavuje obrovský úspech. V severskej krajine sa stala najpredávanejšou automobilkou

Takéto auto by pritom bolo bezpečnejšie a lacnejšie ako klasický automobil s vodičom, ktorého treba v prípade taxislužieb platiť. Robotické autonómne taxíky by však dokázali majiteľovi generovať zisk počas celej svojej životnosti a Tesla by tak spravila nevýhodné rozhodnutie, pokiaľ by lacno predávala elektromobily a nevyužila potenciál, ktoré by ponúkali.

Zobraziť celú galériu (0)
Vďaka prepracovanému systému, množstvu rôznych kamier, či radarov, dokázal autopilot v mnohých prípadoch zabrániť zrážke, vďaka čomu bolo zachránených viacero životov, Tesla

Cenu za nové auto, spolu s prevádzkovými nákladmi, by totiž prekonala celková suma, ktorú by takýto robotický taxík dokázal majiteľovi zarobiť. Spoločnosť už dokonca zverejnila aj prvé čísla a podľa jej odhadov by takéto auto dokázalo vygenerovať zisk až 330 000 dolárov počas svojho „života“, informuje Electrek. Teoreticky by Tesla mohla svoje autá predávať aj po dokončení autonómneho riadenia, no aby to bolo pre ňu výhodné, museli by sa ceny niekoľkonásobne navýšiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom