Severské krajiny a hlavne Nórsko sa vyznačujú, že to s prechodom na elektrický pohon myslia skutočne vážne. Aj vďaka tomu automobilka Tesla v mesiaci jún predala najviac vozidiel v tejto krajine.

Ako píše portál Electrek, Tesla dosiahla v Nórsku obrovský míľnik. V minulom mesiaci sa jej podarilo predať neuveriteľných 3760 vozidiel, čo predstavuje viac ako 24 % podiel z celého trhu.

Pre porovnanie, taký Volkswagen, ktorý sa nachádza na druhom mieste, predal minulý mesiac v Nórsku iba 1825 vozidiel, čo je o viac ako polovicu menej. Od začiatku roka tak má Tesla do dnešného dňa celkovo 16.1 % podiel trhu a elektromobily aktuálne tvoria takmer 50 % všetkých vozidiel.

Nórsko by chcelo od roku 2025 predávať iba elektrické vozidlá, no ľudia v tejto krajine sa chytajú už teraz. Nepochybne najväčší podiel elektromobilov v Nórsku bude zrejme aj v budúcnosti zastávať Tesla.

Portál Teslarati informoval, že len minulý týždeň sa automobilke podarilo v Nórsku dosiahnuť ďalší fantastický míľnik, kedy bolo oficiálne zaregistrovaných 20 000 kusov Modelov S a takmer 10 000 kusov Modelu 3, ktorý sa v krajine predáva iba 4 mesiace. Ľudia si však obľúbili aj zatiaľ jediné SUV od Tesly, Model X. Z toho doposiaľ predalo rovnako úctyhodných 12 000 kusov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom