Zdá sa, že v poslednom čase neprejde týždeň bez toho, aby sa neobjavila nejaká bizarná nehoda, ktorá bola spôsobená Tesla elektromobilom. Samozrejme, že autonehody sú každodennou súčasťou, no v prípade elektromobilov sa vždy polemizuje o tom, či nezlyhal autonómny systém, prípadné iné komponenty.

Ďalším príkladom toho je najnovšia situácia z Číny, o ktorej informuje portál Electrek. Podľa dostupných informácií sa Tesla Model S zo zvláštneho dôvodu ocitol priamo v rieke. Vodič Tesly však hovorí, že za celú situáciu môže elektromobil.

Prečítajte si tiež!
Tesla oficiálne predstavila novú rýchlonabíjaciu stanicu Supercharger V3. Nemilo však prekvapila väčšinu majiteľov

Z elektrostanice rovno do rieky

Celá situácia sa odohrala v čínskom Šanghaji, kedy sa vodič Tesly rozhodol nabiť svoj elektromobil v jednej z nabíjacích staníc. Podľa šoféra sa však elektromobil aj napriek tomu, že stál na brzdách vymkol spod kontroly, sám zrýchlil, prerazil pletivo a ocitol sa priamo v rieke. Posádke vozidla sa však našťastie nič vážne nestalo, čo naznačuje aj nižšie priložená fotografia.

Celou situáciou sa už zaoberá aj samotná spoločnosť, nakoľko sa nejedná o prvý prípad neúmyselnej akcelerácie. Podobné prípady v minulosti prebiehali viacerými vyšetreniami aj nezávislých strán a dospelo sa tak k záveru, že bezpečnostné opatrenia Tesly, ktoré zabraňujú automatickému systému zrýchliť, sú úplne v poriadku. Problémom je vraj nesprávne použitie pedálu, čo bolo pravdepodobne príčinou aj tejto nehody.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom