Elektrický ťahač od Tesly je jedným z najväčších projektov spoločnosti, ktorý má na cesty priniesť elektrifikovaný kamión pre prevoz nákladu. Ako elektromobily firmy, aj elektrický ťahač chce vynikať svojimi vlastnosťami, ktoré ohúrili už desiatky zákazníkov, medzi ktorými sú aj známe spoločnosti. Tesla Semi stále nie je v sériovej produkcii, a tak na ňu mnoho budúcich majiteľov ešte len čaká. E-shop Alza.sk ju už ale ponúka vo výraznej zľave.

Tesla spravila s novým elektrickým nákladiakom veľký rozruch ešte v roku 2017, no od tej doby sme o tomto počine príliš veľa nepočuli. Objavilo sa len niekoľko testovacích verzií kamiónu, ktoré výrobca skúšal priamo na amerických cestách, no od sériovej produkcie má zatiaľ ešte ďaleko. Spočiatku sa hovorilo o spustení predaja ešte v tomto roku, no neskôr sa podľa viacerých informácií tento termín posunul na budúci rok.

Tesla Semi
Zobraziť celú galériu (1)
Tesla Semi. Zdroj: Tesla

Tesla Semi má byť podľa údajov výrobcu najrýchlejším a najbezpečnejším elektrickým nákladiakom vôbec, ktorý bude ponúkaný v dvoch verziách, a to s dojazdom 480 km a 800 km. V prvom prípade má byť cena stanovená na 154 000 dolárov, teda zhruba 136 000 €. Drahší model potom vyjde na 180 000 dolárov, čo predstavuje približne 163 000 €. K dispozícii má byť aj špeciálna verzia „Founders series“, ktorá bude ešte o 20 000 dolárov drahšia.

Tesla Semi so 74 % zľavou

Svetu elektromobility sa už nejaký čas venuje aj internetový obchod Alza.sk, ktorý ma vo svojej ponuke hneď niekoľko elektromobilov a elektrických motocyklov. V niektorých prípadoch ide aj o koncepty vozidiel. V katalógu ale nechýbajú ani úžitkové elektrické vozidlá, medzi ktorými nájdeme aj spomínanú Teslu Semi.

Tento elektrický kamión ešte nepozná ani oficiálnu cenu pre európsky a slovenský trh, no Alza.sk už naň ponúka zľavu vo výške až 74 %. Skutočne výhodná ponuka, ktorú však nie je možné využiť. Kamión jednoducho nie je dostupný a tak skoro zrejme ani nebude.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/Alza.sk/FonTech

Nenechaj si ujsť
Známa svetová firma nahrádza dieselové nákladiaky elektrickým modelom Tesla Semi

Napriek tomu sa Alza.sk rozhodla, že Teslu Semi ponúkne v akcii a navyše s dopravou zadarmo. Pôvodná cena v obchode bola stanovená na 161 195 €. Momentálne nie je známa predpokladaná cena. Podľa informácií obchodu sa pritom jedná o drahšiu verziu s 800 km dojazdom.

Po uplatnení zľavy na Alza.sk by tak podľa oficiálneho cenníka Tesly stál kamión Semi o zhruba 120 800 € menej. Podľa pôvodnej ceny na webe obchodu by potom mala zľava 74 % znížiť cenu nákladiaka o necelých 119 280 €. Kúpiť si elektrickú Teslu Semi za cenu nižšiu ako v prípade Modelu 3 by už bolo príliš veľké terno.

Záujem o elektrický kamión má aj česká Alza

Zdá sa tak, že Alza.sk môže nalepiť fantastické zľavy aj na produkty, ktoré oficiálne ešte nemá na sklade. Česka pobočka obchodu pri tomto kamióne neuvádza žiadnu zľavu a ani odhadovanú cenu. V prípade Tesly Semi si na dostupnosť počká nielen tento internetový obchod.

Pripomíname, že záujem o tento elektrický ťahač prejavila aj česká Alza.cz, ktorá je spolu s ďalšími veľkými firmami na čakacej listine Tesly. Nateraz ale nie je presne známy termín, kedy spoločnosť Elona Muska spustí sériovú výrobu, aby tak splnila stovky pripravených objednávok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom