Preteky v dosiahnutí čo najvyššieho dojazdu na jedno nabitie sú zdá sa u konca. Minimálne teda v podaní Tesly, Elon Musk sa totiž rozhodol zrušiť výrobu a predaj vrcholnej verzie Tesla Model S Plaid+ s dojazdom 830 km. Ako informuje portál Electrek, takýto dojazd je podľa Muska úplne zbytočný.

Faceliftovaná verzia Modelu S, ktorú automobilka ukázala pár mesiacov dozadu, priniesla aj novú vrcholnú verziu s označením Plaid+. Tá má okrem fantastického zrýchlenia z 0 na 100 km/h pod dve sekundy aj extrémny dojazd na jedno nabitie presahujúci 830 km.

Verzia Plaid+ sa pritom mala zákazníkom doručovať koncom roka 2021. Faceliftovaný Model S však klasicky potrápili výrobné problémy a dodávky  najvyššej verzie boli presunuté na polovicu roku 2022.

Tesla

Iba v týchto dňoch totiž automobilka začína svojim zákazníkom doručovať klasický Model S Plaid, ktorý disponuje dojazdom 627 km na jedno nabitie. Výkon je však rovnaký ako v prípade verzie Plaid+.

Elon Musk na svojom Twitteri včera oznámil, že model Plaid+ ruší. Podľa jeho názoru je dojazd cez 600 km pri verzii Plaid úplne dostatočný, prakticky neexistuje žiadna trasa, kedy by vodič išiel viac ako 600 km bez prestávky na WC či jedlo. Počas tejto zastávky môže prirodzene svoje auto nabíjať a získať energiu na ďalšie stovky kilometrov.

NEPREHLIADNI
Ďalší banálny problém. Tesla zvoláva tisícky vozidiel kvôli problému s bezpečnostným pásom

Ako uvádza aj portál CNBC, rozdiel medzi verziou Plaid a Plaid+ je teda iba v dojazde, preto si Musk myslí, že verzia Plaid je dostatočne dobrá, aby bola tou vrcholnou. Ak by ale zákazník preferoval vyšší dojazd pred výkonom, stále tu je verzia Long Range s dojazdom 660 km na jedno nabitie.

Tesla

Krok, ktorý sa nemusí vyplatiť

Krok zrušiť výrobu vrcholnej verzie Tesly Model S sa môže americkej automobilke vypomstiť. Veľmi veľa motoristov, ktorí by možno aj chceli presedlať z klasických spaľovákov na elektromobily, požadujú práve vysoký dojazd na jedno nabitie.

Aj konkurenčné automobilky sa aktuálne usilujú maximalizovať dojazd svojich elektromobilov, no Tesla ide v tomto prípade úplne opačne. Na druhej strane, Musk zrejme veľmi dobre vie, čo robí a dojazd verzie Plaid, ktorý sa dostáva cez 600 km, je aj podľa nášho názoru dostatočný.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP