Tesla na čele s Elonom Muskom po odkúpení spoločnosti SolarCity predstavila produkty, ktoré pre napájanie domácností využívajú najčistejšiu energiu Slnka. Dostupnosť solárnych panelov či striech ale bola doteraz značne obmedzená, čo bránilo zvýšeniu predajov. Tesla v spolupráci so sieťou predajní Home Depot už čoskoro posunie svoje ekologické produkty pre domy bližšie k zákazníkom. 

Predstaveniu solárnych škridiel, panelov či zdrojov energie v podobe batérií Powerwall sa tešili nielen samotní ekológovia, ale aj zákazníci, ktorí mohli začať svoje domácnosti napájať omnoho lacnejšou a najmä čistejšou elektrinou. Po veľkom nadšení ale mnohí záujemcovia zápasili s obmedzenou možnosťou nákupu týchto produktov.

Predajne Home Depot pomôžu Tesle

Spoločnosť sa ale chystá urobiť veľký krok vpred. Americkým zákazníkom už v júli poskytne možnosť nákupu solárnych striech, panelov a batérií Powerwall v kamenných obchodoch spoločnosti Home Depot. Až 800 predajní tak začiatkom tohto leta naplní svoje sklady týmito produktami, ktoré budú v ich priestoroch predávať špecialisti vyškolení Teslou. Tí taktiež zákazníkom poskytnú o tovare všetky potrebné informácie. O pár mesiacov tak zákazníci nebudú odkázaní len na oficiálny web či špecializované predajne, ktorých je však žalostne málo.

Nenechaj si ujsť
Elon Musk opäť dokázal nemožné. Jeho batérie Powerpack zareagovali na výpadok elektrickej energie v rekordnom čase

Jednoducho postačí, ak navštívia niektorú z 800 vybraných predajní Home Depot. Žiaľ, v nich budú zatiaľ dostupné iba solárne panely a batérie Powerwall. Solárne strechy sa do ich skladov dostanú až o nejaký čas, pokým spoločnosť nezvýši ich produkciu, ktorá aktuálne zaostáva za dopytom. Týmto razantným krokom sa tak Tesla dostane opäť bližšie k svojim zákazníkom. Tí sa na svoje vysnívané solárne panely a ďalšie produkty už nebudú musieť pozerať len v showroomoch či na internete.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom