Aj napriek tomu, že elektromobily od Tesly patria k elektrickým vozidlám s najvyšším dojazdom, spoločnosť v tomto smere nezaháľa a neustále sa ho snaží zlepšovať. K jeho navýšeniu by mala prispieť aj nová, 110 kWh batéria, na ktorej aktuálne automobilka pracuje, píše portál Electrek.

Elon Musk na posledom stretnutí akcionárov spoločnosti oznámil, že čoskoro vyjde z ich továrne prvý elektromobil s dojazdom viac ako 400 míľ, čo je takmer 650 kilometrov. Takýto fantastický dojazd má zabezpečiť nová batéria, na ktorej aktuálne Tesla pracuje a ktorá bude mať kapacitu až 110 kWh.

Tesla

Vozidlo s najvyšším dojazdom od Tesly podľa EPA hodnotenia je aktuálne Model S vo verzii Long Range Plus, keďže jeho dojazd je aj vďaka rôznym softvérovým aktualizáciám, ktoré postupom času prichádzali, aktuálne 390 míľ, čo je takmer 630 km.

Samozrejme, dojazd sa pomocou softvérových aktualizácií nedá zvyšovať navždy, a tak prišli na rad hardvérové vylepšenia, ktoré sa dostanú do budúcich vozidiel už čoskoro.

YouTube

Automobilka práce na novej batérii oficiálne nepotvrdila a s týmito zisteniami prišiel Jason Hughes, hacker a veľký fanúšik Tesly, ktorý objavil informácie o novej batérii v poslednej aktualizácii BMS firmvéru, informuje Teslarati.

Vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter píše, že nová batéria by sa mala skladať zo 108 článkov a mala by dosahovať napätie zhruba 450 V. Pri súčasnom trende Tesly však Jason predpokladá, že skutočná kapacita batérie bude vyššia ako spomínaných 110 kWh.

Odčakáva, že by sa mohlo jednať až o 115 kWh batériu, ktorá bude obmedzená na nižšiu kapacitu. Tesla si zvykne nechávať isté rezervy, ktoré neskôr prostredníctvom spomínaných softvérových aktualizácií postupne odstraňuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom