Automobilke Tesla sa minulý rok vďaka tvrdej práci a veľkému odhodlaniu podarilo získať titul tretej najinovatívnejšej spoločnosti v roku 2016. Minulý rok toho Tesla dosiahla naozaj veľa, no otázne je, ako bude prebiehať tento rok.

Elon Musk má pre nás jasnú odpoveď. Tento rok sa spoločnosť stále neprestane rozrastať a v žiadnom prípade ani neprestane inovovať. Minulý rok predstavila nový Model 3, nové batériové produkty, získala spoločnosť SolarCity a predstavila aj vlastné solárne šindle. Rozhodne bude zaujímavý aj tento rok a toto sú všetky plány Tesly, o ktorých zatiaľ vieme.

Prezradenie detailov o zdieľaní vozidiel v sieti Tesla

tesla
zdroj fotografie: Business Insider

V júli minulého roka Musk prezradil, že plánuje spustiť akúsi sieť pre zdieľanie automobilov Tesla. Vytvoriť ju plánuje až vtedy, keď budú automobily plne autonómne a slúžiť má pre požičiavanie áut iným ľuďom. Keď bude majiteľ automobilu napríklad na dovolenke alebo v práci a nebude ho potrebovať, bude si môcť privyrábať požičiavaním svojho auta. Tento rok by mala Tesla o tejto novinke prezradiť oveľa viac.
Nenechaj si ujsť
Spojenie špičkových technológií a automobilového priemyslu v roku 2017

Autonómne riadenie cez celú krajinu

tesla
zdroj fotografie: VR-Zone

Autonómna jazda sa bude neustále zlepšovať. Koncom roka 2017 má byť Tesla schopná sama prísť z Las Vegas do New Yorku a zaparkovať.

Výroba batérií pre Model 3 v Gigafactory

tesla
zdroj fotografie: International Business Times AU

Tesla v spolupráci so spoločnosťou Panasonic rozbehla výrobu batérií v továrni Gigafactory už minulý mesiac. Zatiaľ sa v nej však vyrábajú iba dobíjateľné batérie Powerwall 2 a Powerpack. Cieľom Tesly je v nej začať vyrábať batérie pre automobil Model 3, čím by sa jeho cena mohla znížiť na približne 30 tisíc eur.

Nenechaj si ujsť
Nové úložisko batérií Powerpack od Tesly je suverénne najväčšie na svete

Spustenie produkcie solárnych článkov a panelov v novej továrni v New Yorku

solarcity
zdroj fotografie: Walmart Corporate/flickr

SolarCity získala Tesla kvôli výrobe solárnych panelov a článkov. Toto leto má v New Yorku vyrásť nový výrobný závod, pričom najímanie pracovníkov začalo už teraz.

Odhalenie ďalších vlastností Modelu 3

tesla
zdroj fotografie: Business Insider

Počas predstavenia Modelu 3 v marci minulého roka neboli odhalené všetky detaily. Stále teda ostáva veľa informácií, ktoré by mala Tesla prezradiť. Podľa informácií by mal Model 3 vydržať minimálne 215 míľ (350 km) na nabitie, no podľa Tesly bude toto číslo ešte lepšie. Doteraz sme ešte nevideli ani interiér vozidla.
Začiatok výroby Modelu 3


zdroj fotografie: Business Insider

Tesla plánuje začať výrobu Modelu 3 v polovici tohto roka a objednávky doručovať koncom roka. Táto informácia je však v rozpore so stránkou Tesla, kde je uvedené, že objednávky nebudú doručované skôr ako v roku 2018.

Nenechaj si ujsť
Tesla Model S v teste akcelerácie poľahky porazilo Porsche 911

Prestavba továrne

tesla
zdroj fotografie: YouTube/iPhone-Fan

Elon Musk má v pláne prestaviť továreň, aby mohol splniť svoj cieľ vyrobiť 500 tisíc áut v roku 2018. Pomohla k tomu aj akvizícia nemeckej spoločnosti Grohmann Engineering, ktorá sa špecializuje na dizajnovanie systémov pre automatizáciu výroby. Musk tvrdí, že táto akvizícia pomôže Tesle stať sa „najlepším výrobcom na svete“.

Začatie predaja solárnych striech

tesla
zdroj fotografie: Tesla

Solárne šindle od Tesly boli predstavené v októbri minulého roka. V tom čase Musk tvrdil, že plánuje vyrábať štyri typy škridiel. Produkcia má odštartovať v polovici tohto roka, kedy už budú môcť záujemcovia podávať objednávky. Solárne škridle od Tesly budú podľa Muska lacnejšie ako normálne.

Výber lokality pre druhú Gigafactory

tesla
zdroj fotografie: YouTube/Above Reno

Musk má plán postaviť v Európe kombinovanú továreň na výrobu automobilov a batérií. Výhoda bude v tom, že automobily aj batérie sa budú produkovať na jednom mieste. Bude však ešte dlho trvať, kým sa Gigafactory 2 stane realitou. V priebehu tohto roka bude Tesla hľadať možné lokality pre jej vybudovanie, no kedy začne jej výstavba, zatiaľ nie je známe.

Tech