Elektormobily od spoločnosti Tesla sú nielen poriadne šetrné k životnému prostrediu, ale aj poriadne rýchle. Neraz to dokázala vlajková loď tohto výrobcu s označením Tesla Model S P100D, ktorá sa však tentoraz postarala o nový, nesmierne cenný rekord.

Tento elektrický automobil si totižto zmeral sily s kráľom ciest, ktorým bol donedávna superšport Porsche 911. V priamom teste zrýchlenia z nuly na 100 km/h si dokázala najvýkonnejšia Tesla s konkurentom vybaveným klasickým spaľovacím motorom, poľahky poradiť. Aby toho nebolo málo, Model S dokonca dosiahol túto rýchlosť už za 2,276 sekundy! Tento elektromobil sa tak stal vôbec prvým sériovo vyrábaným automobilom, ktorý zrýchli na túto magickú rýchlosť pod 2,3 sekundy. O vynikajúce hodnoty sa mal postarať nový Easter Egg, ktorý do tohtoročnej verzie auta ukryl samotný výrobca.

2017 Tesla Model S P100D

2017 Tesla Model S P100D

zdroj fotografie: Motor Trend

Nenechaj si ujsť
Aký skrytý význam ponúka logo Tesly?

Zrýchlenie na 50 km/h malo modelu od Tesly trvať o 0,05 sekundy kratšie, čím si vytvoril značný náskok. Ten postupne klesal a cieľovú pásku vzdialenú 400 metrov od štartu automobily zdolali naraz za 10,5 sekundy. Nič to však nemení na fakte, že vlajkový elektromobil od Tesly je najlepším v akcelerácii zo všetkých sériovo vyrábaných áut. Ešte v novembri minulého roka sa Elon Musk, CEO spoločnosti Tesla, nechal počuť, že spomínaný Easter egg dovolí Modelu S dosiahnuť rýchlosť 100 km/h za približne 2,4 sekundy. Očividne tak do tohto tátoša implementovali nejaké zmeny, ktoré mu umožnili túto hodnotu ešte o čosi znížiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP