Tesla sa chystá otvoriť u našich českých susedov oficiálnu predajňu, kde zákazníci nájdu všetky jej elektrické modely. Po servisnom centre v Prahe tak na tomto trhu opäť upevní svoje pôsobenie a brány otvorí všetkým už 4. októbra. Pri príležitosti otvorenia pražskej predajne spustí aj testovacie jazdy, no čoskoro by mohla Tesla podľa Muskových vyjadrení prísť aj k nám. Téme o otvorení predajne v Prahe sa venoval portál CzechCrunch.

O otvorení novej predajne na adrese Freyova 95/10 Praha 9 v časti Vysočany informovala spoločnosť svojich zákazníkov mailom, ale aj prostredníctvom oficiálnej stránky. Počas otvorenia 4. októbra budú mať návštevníci možnosť otestovať si elektromobily spoločnosti, ktorá im predstaví Model S, Model X a Model 3. Tie prídu zároveň s oficiálnou českou cenovkou.

Po Česku môže neskôr nasledovať aj Slovensko

Tesla taktiež predstaví fungovanie svojho Autopilota a zákazníkom priblíži všetky detaily jej elektrických modelov. Spoločnosť už pritom v Česku pred časom otvorila oficiálne servisné centrum, ktoré sa mimochodom nachádza taktiež v mestskej časti Praha – Vysočany. Zákazníci však stále museli po nové Tesly chodiť za hranice, no tomu bude o pár dní koniec. Nová predajňa sa bude nachádzať v komplexe Advantage Cars, informuje portál Svět Androida.

Nenechaj si ujsť
Tesla oficiálne vstupuje na zaujímavé susedné trhy so Slovenskom

Tento výrobca elektromobilov však môže o nejaký čas otvoriť svoju oficiálnu predajňu či servisné centrum aj u nás na Slovensku. O tejto možnosti informoval priamo Elon Musk v odpovedi na Twitteri. Hoci zatiaľ nie je jasné či sa firma chystá otvoriť predajňu alebo servis, rozširovanie jej pôsobenia v strednej Európe môže napomôcť predajom jej elektromobilov, ktoré sa objavujú aj v našich končinách. Majitelia Tesiel by tak rozhodne uvítali, ak by nemuseli za servisom cestovať do zahraničia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom