Tesla konečne rozširuje svoje pôsobenie v Európe a po Českej republike oficiálne prichádza aj k ďalším naším dvom susedom do Poľska a Maďarska. Okrem nich to bude aj Rumunsko a Slovinsko.

Ako informuje portál Electrek, ubehol už nejaký ten čas, odkedy Tesla posledný krát expandovala na automobilové trhy v rámci Európy. Posledný krát sa tak stalo v prípade Islandu a Českej republiky. Hoci sa ďalšie expandovanie očakávalo, nemalo k nemu podľa všetkého dôjsť skôr ako koncom tohto roka. Napriek tomu americká spoločnosť ohlasuje oficiálne expedovanie do krajín stredovýchodnej Európy.

Ďalší naši susedia budú mať oficiálnu podporu zo strany Tesly

Elon Musk naznačil svoje plány priniesť pôsobenie Tesly aj na menšie automobilové trhy v rámci stredovýchodnej Európy už dávnejšie, keď prostredníctvom svojho účtu na Twitteri súhlasil s príchodom supernabíjačiek na Ukrajinu. V tomto smere tak mnoho aktuálnych aj potencionálnych zákazníkov dúfalo, že Tesla oficiálne zakotví aj na našom automobilovom trhu.

Nenechaj si ujsť
Tesla vkladá nádej do jednej kľúčovej oblasti, v ktorej je výrazne pred konkurenciou

Tesla ale teraz oficiálne oznamuje prostredníctvom svojho účtu na Twitteri, že jej pôsobenie sa rozrastie o Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Slovinsko. Hoci sa v hlavnom príspevku hovorí len o Modeli 3, americký gigant ale registruje aj objednávky na Model S a Model X. Na týchto trhoch s výnimkou Poľska nemal doteraz servisné centrá, ale len supernabíjačky, prípadne ich ešte len plánuje v blízkej dobe postaviť. Ich dostupnosť si môžeš overiť na tomto odkaze.

Slováci si budú musieť ešte počkať

Pre úspešný oficiálny vstup na trh danej krajiny potrebuje Tesla zriadiť na jej území servisné centrum a sieť supernabíjačiek. Na Slovensku tak zatiaľ máme smolu, hoci na našom území už supernabíjačky nainštalované sú, servisné centrum nemáme. Sme tak odkázaní na import z iných krajín, podobne ako na tom boli poľskí zákazníci, hoci tí servisné centrum mali vo Varšave. Okrem spomenutých krajín sa Tesla oficiálne chystá aj do Kazachstanu, čo oznámila už o niečo skôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP