Posledné dni boli pre Teslu nesmierne významné, nakoľko sme sa dočkali premiéry nového elektrického superšportu a nákladiaku. Popri druhej generácii Roadsteru a kamióne Semi ukázala spoločnosť aj powerbanku pre smartfóny a inú drobnú elektroniku. 

Tesla patrí medzi najinovatínejšie spoločnosti dneška a pri každom predstavení svojich noviniek dokáže očariť celú technologickú spoločnosť. Jej produkty však nepatria práve k tým najlacnejším, a tak len na kúpu základného Modelu 3 je potrebné mať pár desiatok tisíc eur.

Tesla Supercharger pre malú elektroniku

Zarytí fanúšikovia značky si však teraz môžu zaobstarať aj niečo omnoho lacnejšie. Externá batéria Tesly dodá energiu smartfónom, alebo iným zariadeniam s microUSB portom či Lightning konektorom. Dizajnom sa navyše podobá na nabíjačku Supercharger, čo hneď po spustení predaja prilákalo mnohých zákazníkov. Niet sa tak čo diviť, že sa tento nový gadget od Tesly rýchlo vypredal, no aktuálne ho je možné opäť kúpiť za cenu 45 dolárov.

Nenechaj si ujsť
Revolúcia v nákladnej doprave! Elektrický nákladiak Tesla Semi prichádza, aby pochoval konvenčné kamióny

Za túto cenu dostane zákazník miniatúrnu verziu nabíjačky Supercharger navrhnutú v dizajnovom štúdiu Tesly, ktorej kapacita energie dosahuje 3 350 mAh. Ak teda aj ty dýchaš pre spoločnosť Elona Muska a jej produkty, táto powerbanka v tvojej výbave rozhodne nesmie chýbať. Okrem nej však Tesla ponúka ja desktopovú verziu mini-nabíjačky Supercharger s USB portom.

K nemu je možné pripojiť akýkoľvek nabíjací kábel, vrátane toho s USB-C konektorom. Cena je stanovená opäť na 45 dolárov a v prípade záujmu by si nemal zrejme dlho váhať. Kto však nehodlá kupovať jednu z týchto dvoch nabíjačiek, môže si pomocou 3D tlačiarne zaobstarať vlastnú. Na to však treba aj istú dávku zručnosti, no výsledok rozhodne bude stáť za to, čo môžeš vidieť aj v priloženom videu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú