Batérie budú nabíjať batérie. Presne tak by sa dala popísať nová mobilná stanica s nabíjačkami Supercharger od Tesly. Namiesto dieselových generátorov totižto využijú Megapack batérie.

Zdá sa, že Tesla konečne priniesla novú verziu svojej mobilnej nabíjacej stanice Supercharger. Ako píše portál Electrek, gigant ju plánoval využiť v časoch, keď dôjde k výrazne zvýšenej premávke na cestách a počas návalových hodín klasických nabíjacích staníc. Tentoraz však nie je poháňaná dieselovými generátormi, ale novými batériami Megapack. Tie Tesla predstavila ešte len v polovici tohto roka.

Výkon nabíjania je takmer porovnateľný s klasickými nabíjacími stanicami

Batérie Megapack sú skutočne impozantný produkt, ktorý bol doteraz využitý skôr v priemyselnom meradle na ukladanie energie z obnoviteľných zdrojov. Disponujú kapacitou až 3 MWh, čo predstavuje zhruba 14-násobok predchádzajúcej generácie batérií Powerpack. Tie taktiež zaznamenali svoj úspech v energetickom priemysle, ale konkurencia v tom čase ponúkala väčšie možnosti.

Megapack batérie tak mali byť odpoveďou Tesly na konkurenciu. O väčších možnostiach svedčí aj fakt, že Tesla sa rozhodla zameniť ich za dieselové generátory, ktoré využívala v predchádzajúcich verziách mobilných nabíjacích staníc. Podľa portálu TeslaRati sa batérie Megapack postarali okrem čistejšej formy nabíjania aj o 125 kW výkon pri nabíjaní. Tento výkon je porovnateľný s klasickými stanicami Supercharger V2 predtým než boli gigantom upravené na najvyšší výkon 150 kW.

Mobilné stanice majú okrem iného pomôcť klasickým staniciam odľahčiť nával zákazníkov

Nové mobilné stanice boli prvýkrát pozorované v meste San Luis Obispo (SLO). Ako naznačuje vyššie umiestnená fotografia na príspevku zo sociálnej siete Twitter, nabíjačky Supercharger ako aj batérie Megapack umiestnila Tesla na príves za ťahač. Nové mobilné stanice môžeme vidieť aj vo videu zverejnenom používateľom Sofiaan Fraval na sociálnej sieti Twitter.

Z krátkeho rozhovoru s obsluhujúcim pracovníkom sa môžeme dozvedieť, že Tesla túto stanicu používa aj na odľahčenie čakacích dôb na klasických staniciach. Tie bývajú počas sviatkov a víkendov extrémne vyťažené a v niektorých prípadoch dosahuje čakanie aj viac ako hodinu. Mobilné stanice tak dokážu efektívne skrátiť čakanie na nabitie až o niekoľko minút.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom