Spoločnosť Tesla sa síce preslávila najmä elektromobilmi, no v súčasnosti je jej portfólio oveľa rozsiahlejšie. Okrem elektrických vozidiel sa kalifornský gigant zameriava napríklad na viaceré energetické riešenia, pričom ukážkou je napríklad ich solárna strecha. Najnovšie spoločnosť opäť rozširuje svoju ponuku, nakoľko došlo k predstaveniu nového batériového úložiska elektrickej energie, informuje Engadget.

Novinka, ktorá bude napomáhať ešte väčšej úspore energie dostala pomenovanie Tesla Megapack. Vo všeobecnosti sa jedná o batériu, ktorá je určená predovšetkým na skladovanie či poskytovanie záložného zdroja energie. Jeden Megapack pritom disponuje kapacitou až 3 MWh, čo predstavuje zhruba 14-násobok Tesla Powepacku.

Mimoriadne dôležitý nástroj

Nové batérie Megapack navyše predstavujú zjednodušené riešenie pre ukladanie v priemyselnom meradle, kde je nárast hustoty energie približne 60 %. V praxi by inštalácia batérii mala byť až 10X rýchlejšia a systémy zaberú o 40 % menej miesta, píše portál Electrek.

Nenechaj si ujsť
Toto zariadenie zmení efektivitu solárnych panelov od základov. Revolučným spôsom využíva absorbované teplo

Tesla ďalej uvádza, že batérie môžu predstavovať mimoriadne dôležitý nástroj jednotlivých regiónov, ktoré sa budú snažiť o prechod na obnoviteľné zdroje energie. Inštalácia tohto energetického riešenia pri kapacite 1 GWh podľa spoločnosti zaberie len necelé 3 mesiace.

Potvrdené sú už aj prvotné informácie, ktoré naznačovali prepojenie so spoločnosťou PG&E . Tá využije megapacky v Moss Landingu v Kalifornii, kde budú batérie využívané ako alternatíva elektrární zemného plynu. Okrem toho, že dôjde k niekoľkomiliónovej dennej úspore finančných prostriedkov, batérie Megapack budú oveľa efektívnejším a čistejím spôsobom na získavanie energie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom