Tesla je považovaná za priekopníka v oblasti elektromobility. Pochváliť sa môže viacerými úspechmi, no neobišli ju ani negatívne situácie, ktoré musela dávať do poriadku. Jednou z nich je aj tá z posledných dní. Na internete sa totiž objavilo video jedného z majiteľov Modelu 3, ktoré vzbudilo veľkú pozornosť.

Video sa objavilo na sociálnej sieti Twitter. Vložil ho tam majiteľ Modelu 3 Balaji Simma, ktorý sa chcel „pochváliť“ nevšedným zážitkom. Na jeho vozidle sa totiž samo od seba rozsypalo sklo na zadných dverách. Príspevok s videom si pozrelo takmer 400 000 ľudí, no mnohí z nich začali na majiteľa útočiť. Obviňovali ho, že video upravil a týmto spôsobom chce Teslu očierniť.

Viacerí komentujúci sa tiež vyjadrovali, že sklo sa samé od seba roztrieštiť nemôže a už muselo byť minimálne prasknuté. Ďalší ľudia ho obviňovali, že jeho účet nie je pravý, nakoľko má veľmi malú aktivitu. Spojiť sa s ním skúsili redaktori z portálu INSIDEEVs, ktorí nakoniec zistili, že Balaji Simma je naozaj reálna osoba.

Aby v tom však Balaji nezostal sám, ďalšie video zverejnil aj Fernando Khounphithach. Na videu je možné vidieť vozidlo, ktoré sa pri dome nabíja. Z ničoho nič sa však roztriešti sklo na dverách, rovnako ako pri v prvom prípade.

Hrozivejšie príhoda sa stala aj ďalšiemu majiteľovi Modelu 3 Ameyovi Amritwarovi. Ten išiel po diaľnici a pri zrýchľovaní počul hlasný zvuk zo zadnej časti. Neskôr zacítil závan vzduchu a až na základe toho zistil, že sa mu úplne rozpadlo celé zadné sklo. Na zadných sedadlách sedeli deti, ktoré našťastie neutrpeli žiadne zranenia. Zástupcovia Tesly mu povedali, že to, čo sa mu stalo, je veľmi nepravdepodobné.

Vozidlo dal odtiahnuť do servisu, kde mu odmietli povedať dôvod roztrieštenia zadného skla. Oprava však išla na náklady Tesly. Rovnako aj Balaji riešil samovoľné rozbitie zadného skla v servise, kde mu ho pracovníci nakoniec vymenili v rámci záruky. Tesla si dobré meno chráni a aj napriek niektorým nedokonalostiam sa evidentne snaží problémy riešiť.

Treba však dodať, že podobné incidenty sa nestali prvýkrát. Môžeme si spomenúť napríklad na neslávne známe predstavenie Tesly Cybertruck, na ktorom sa Elon Musk snažil demonštrovať nerozbitnosť skiel. Tie mali byť oproti Modelu 3 naozaj nerozbitné, no aj napriek tomu sa ich rozbiť podarilo.

Niekto si myslel, že išlo len o dobrú marketingovú stratégiu, iní sa domnievali, že Tesla môže mať naozaj problémy so sklami. Zdá sa, že tieto problémy naozaj má a bude preto zaujímavé sledovať, či sa k nim aj patrične vyjadrí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom