Každý deň sa potvrdzuje staré známe príslovie, ktoré vraví, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Toto pravidlo sa pritom špeciálne uplatňuje za volantom. Stačí malá chvíľka nepozornosti a vodič spolu s celou svojou posádkou môže skončiť napríklad v 150 metrov hlbokej rokline.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Presne toto sa údajne stalo jednému vodičovi Tesly Model S, ktorý sa na fóre venovanom elektromobilom „pochválil“ svojou nešťastnou príhodou. Vodič, ktorý si prial zostať v anonymite, sa niekoľko dní dozadu údajne spolu s jedným pasažierom vracal domov popri jednom z pohorí v štáte Kalifornia. Podľa jeho vlastných slov jazdil vyššou rýchlosťou, ktorá si však vybrala svoju daň. Priamo do cesty mu totiž vbehol jeleň, na ktorého vodič zareagoval prudkou zmenou smeru jazdy.

Šťastie v nešťastí

Bohužiaľ však inštinktívne potiahol volant smerom k miestu, kde cesta končila 150 metrovou roklinou. Po tej sa teda posádka elektromobilu od Tesly strmhlav zrútila a počas ich neželanej cesty sa auto niekoľkokrát prevrátilo. Nakoniec zastavilo v kríkoch otočené na streche, pričom sa posádke, prekvapivo, podarilo vyviaznuť z tejto hrozivej nehody bez jediného škrabanca. Zdá sa teda, že posádka zažila poriadne šťastie v nešťastí. Okrem všetkých anjelov strážnych však môžu vďačiť za záchranu svojich životov aj zničenému autu.

Tesla zachraňuje životy

Nenechaj si ujsť
Známy výrobca superšportov vytvoril revolučný elektrobicykel s dojazdom, ktorý sa podobá skôr elektromobilom

Podľa vyjadrení vodiča totiž jeho Tesla zvládla vzniknutú situáciu na jednotku, pričom tiež prehlásil, že je nažive práve vďaka nej. Faktom zostáva, že za záchranu životov posádky môže v najväčšej miere to, že automobil, v ktorom sa incident odohral, nemal klasický spaľovací motor. Nemalou mierou však pri tejto nehode pomohli vysoké bezpečnostné a kvalitatívne štandardy, ktoré Tesla pri konštruovaní svojich vozidiel dodržiava. Akoby nestačilo, Elon Musk sa pred nedávnom vyjadril, že sa pokúsia tieto štandardy ešte o čosi zvýšiť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
64%
Chcem to
0%
Mám to
9%
Nepáči sa mi to
27%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]
 • Matej

  Redaktor by mohol kľudne robiť súdneho znalca kedže očividne vie presne vďaka čomu prežili. Takto zaplatený článok s tak do očí bijúcou propagáciou som už dlho nevidel. Mimochodom, Tesla má v kvalite spracovania ešte poriadne čo doháňať. Kvalita výroby je strašná…

  • Ján Chovanec

   Mas k tomu aj zdroj alebo si len „odbornik“? Tesla casto skoruje v bezpecnostnych testoch excelentne takze je len rozumne predpokladat, ze pevnost karoserie a bezpecnostne prvky ho zachranili.

 • Fyi de Will

  Ani sa nedivím, že chce ostať v anonymite.

 • peterpan

  A dozvieme sa teda konečne vďaka čomu reálne prežili? Lebo z článku to akosi vydedukovať nedokážem ☺ podľa mňa boli pripútaní a mali len z pekla šťastie že nevyleteli pri tých kotrmelcoch cez sklo von, inak by z nich bola fašírka, nehádam sa, istú pomoc a úlohu tam zohral aj ten motor ale pri páde do rokliny väčšinou pomáhajú pásy a miesto kde dopadne auto teda sila plechov a odolnosť samotnej karosérie aspoň si to myslím..