Každý deň sa potvrdzuje staré známe príslovie, ktoré vraví, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Toto pravidlo sa pritom špeciálne uplatňuje za volantom. Stačí malá chvíľka nepozornosti a vodič spolu s celou svojou posádkou môže skončiť napríklad v 150 metrov hlbokej rokline.

Presne toto sa údajne stalo jednému vodičovi Tesly Model S, ktorý sa na fóre venovanom elektromobilom „pochválil“ svojou nešťastnou príhodou. Vodič, ktorý si prial zostať v anonymite, sa niekoľko dní dozadu údajne spolu s jedným pasažierom vracal domov popri jednom z pohorí v štáte Kalifornia. Podľa jeho vlastných slov jazdil vyššou rýchlosťou, ktorá si však vybrala svoju daň. Priamo do cesty mu totiž vbehol jeleň, na ktorého vodič zareagoval prudkou zmenou smeru jazdy.

Šťastie v nešťastí

Bohužiaľ však inštinktívne potiahol volant smerom k miestu, kde cesta končila 150 metrovou roklinou. Po tej sa teda posádka elektromobilu od Tesly strmhlav zrútila a počas ich neželanej cesty sa auto niekoľkokrát prevrátilo. Nakoniec zastavilo v kríkoch otočené na streche, pričom sa posádke, prekvapivo, podarilo vyviaznuť z tejto hrozivej nehody bez jediného škrabanca. Zdá sa teda, že posádka zažila poriadne šťastie v nešťastí. Okrem všetkých anjelov strážnych však môžu vďačiť za záchranu svojich životov aj zničenému autu.

Tesla zachraňuje životy

Nenechaj si ujsť
Známy výrobca superšportov vytvoril revolučný elektrobicykel s dojazdom, ktorý sa podobá skôr elektromobilom

Podľa vyjadrení vodiča totiž jeho Tesla zvládla vzniknutú situáciu na jednotku, pričom tiež prehlásil, že je nažive práve vďaka nej. Faktom zostáva, že za záchranu životov posádky môže v najväčšej miere to, že automobil, v ktorom sa incident odohral, nemal klasický spaľovací motor. Nemalou mierou však pri tejto nehode pomohli vysoké bezpečnostné a kvalitatívne štandardy, ktoré Tesla pri konštruovaní svojich vozidiel dodržiava. Akoby nestačilo, Elon Musk sa pred nedávnom vyjadril, že sa pokúsia tieto štandardy ešte o čosi zvýšiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom