Automobilka Tesla nie je rozhodne jedinou, ktorá sa zaoberá vývojom elektromobilov, pretože v Chorvátsku jej konkuruje spoločnosť Rimac. Tento výrobca špičkových a hlavne športových elektromobilov teraz stavil kartu na iný druh dopravného prostriedku a predstavil revolučný elektrický bicykel. 

V modernom svete je pohon pomocou spaľovacích motorov čoraz viac vytláčaný do ústrania, pričom jeho miesto nahrádzajú elektromotory. Tie si svoje uplatnenie nenašli len v elektrických automobiloch, motocykloch či dokonca lietadlách. Miesto pre nich sa nájde aj v elektrických bicykloch, s ktorými experimentoval už nejeden výrobca. Rýchlosť, efektivita a výdrž na jedno nabitie robia z tohto dopravného prostriedku čoraz obľúbenejší spôsob pre transport ľudí vo veľkomestách. Chorvátska spoločnosť Rimac sa však rozhodla priniesť do sveta elektrobicyklov revolučný model Greyp G12H.

Rimac zahanbil konkurenciu

Spoločnosť Rimac je renomovaným výrobcom vo svete elektrických superšportov, no v katalógu produktov má aj niekoľko elektrických bicyklov. Starší súrodenec poslednej novinky s označením G12S ponúka impozantné špecifikácie. Jeho 1,5 kWh batérie dokážu na jedno nabitie dodávať energiu až na vzdialenosť 120 km, pričom si jeho majiteľ môže po cestách svišťať rýchlosťou 70 km/h. S týmito vlastnosťami sa tak jedná o najrýchlejší e-bike, aký bol doteraz vyrobený.

Nenechaj si ujsť
Čínsky tech gigant to zabil. Predstavil horský smart bicykel s GPS, SIM slotom a cenou nižšou ako väčšina smartfónov

Pohľady milovníkov technológií však teraz na seba strháva práve najnovší počin Rimacu v podobe modelu G12H. Jeho maximálka je síce o 25 km/h nižšia, no najväčšou výhodou sú 3 kWh batérie, s ktorými dokáže prejsť na jedno nabitie až 240 km. Pri vyčerpaní energie sa tento revolučný elektrický bicykel znova naplno nabije už za 80 minút. Rýchly vývoj technológií sa ukazuje čoraz častejšie práve na takýchto typoch dopravných prostriedkov, no veľkým vývojom prešli aj samotné elektromobily.

Zákazníci sa stále viac pri výbere nového automobilu či bicykla obracajú práve na ekologické varianty s elektrickým pohonom. V prípade týchto elektrických bicyklov ale môže byť napriek nízkym cestovným nákladom menším problémom obstarávacia cena. Za najnovší model G12H ešte nebola zverejnená, no za aktuálny Rimac Greyp G12S zákazník zaplatí takmer 8000 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom