Výroba najlacnejšieho elektromobilu Tesly v Kalifornii sa už začala a pol milióna zákazníkov s rezerváciami teraz musia noazaj dlho čakať na svoje vozidlá. Ešte horšie sú však na tom obyvatelia Európy. 

Svoj Model 3 dostali zatiaľ prevažne iba zamestnanci Tesly s rezerváciami a nepredpokladá sa, žeby sa dostal na európske cesty skôr ako v druhej polovici budúceho roka. Aj napriek tomu sa už ale jeden kus na starom kontinente objavil.

Nebude na predaj

Stalo sa tak v Tilburgu v Holandsku, kde sa nachádza aj továreň na finálne skladanie elektromobilov značky Tesla. Sídlo spoločnosti sa zas nachádza v Amsterdame. Zatiaľ nie je jasné, prečo sa Model 3 objavil na európskych cestách. Mohlo ísť iba o testovanie alebo aj o začatie homologizačného procesu.

Nenechaj si ujsť
Na Tesla Model S za dva roky prešli 480 000 kilometrov. Ušetrili niekoľko tisíc eur na údržbe a palive

Továreň s rozlohou 78 000 m2 je určená nielen pre finálne skladanie automobilov, ale aj ich testovanie pred odovzdaním európskym zákazníkom, a to vrátane Holandska, Belgicka, Francúzska a Nemecka. Tesla Model 3 sa objavil práve v blízkosti tejto továrne a jednému vodičovi sa ho podarilo odfotiť priamo pri čine.

Vyhľadanie poznávacej značky potom odhalilo ďalšie detaily. Vozidlo bolo údajne registrované 31. augusta a stálo 84 203 €. Zatiaľ síce nevieme, čo všetko je v tejto cene zahrnuté, no tento Model 3 je zrejme vlastnený samotnou Teslou a nie je určený na predaj zákazníkovi. Tak či onak, základná cena vozidla v Európe má byť približne rovnaká ako v USA (35 000 dolárov), a to vrátane dovozného cla a daní. Tešíš sa na Model 3 v Európe?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom