Spolu s príchodom elektromobilov značky Tesla vzniklo aj niekoľko sietí, ktoré ponúkajú exkluzívne jazdy v jej prémiových vozidlách. Jedna takáto sieť sa nachádza aj v Kalifornii a volá sa Tesloop.

Keďže sa jedná o prepravnú spoločnosť, jej Tesly sú v pohybe častejšie než u ktoréhokoľvek iného bežného vodiča. Na jednom z vozidiel navyše najazdili už rekordných 300 tisíc míľ, čo činí približne 480 tisíc kilometrov. Takýto počet kilometrov sa im podarilo najazdiť iba za dva roky, pričom celkové náklady na údržbu a pohon ich vyšli na 8880 €. Analytici z Tesloop tvrdia, že pokiaľ by 480 tisíc kilometrov najazdili na porovnateľnom aute na klasický pohon, náklady by boli niekoľkonásobne vyššie — medzi 60 000 € až 70 000 €.

Vďaka bezplatným nabíjačkám

Veľký podiel na nízkych nákladoch na jazdu má aj fakt, že Tesloop sa spolieha takmer výhradne iba na Superchargery. Nabíjanie Tesiel na nich je totiž bezplatné alebo aby sme boli presnejší, náklady sú už zahrnuté v cene vozidiel. Keďže náklady na nabíjanie boli veľmi nízke alebo žiadne, takmer celých 8880 € išlo na údržbu a opravy. Podľa spoločnosti vyšla údržba na približne 5800 € a jedna menšia nehoda na 3000 €. Okrem toho boli na Modeli S vykonané aj ďalšie opravy, no všetky boli v rámci záruky.

Chcú najazdiť ešte viac

Kým obyčajné auto s 480 tisíckami najazdených kilometrov by už pomaly dosluhovalo, Tesla Model S stále funguje a Tesloop s ňou ešte má veľké plány. Počas nasledujúcich šiestich rokov na nej totiž plánujú najazdiť ďalších 900 tisíc kilometrov, kým im nevyprší osemročná záruka. Opäť sa teda potvrdilo, že autá na elektrický pohon sú, čo sa týka nákladov, oveľa atraktívnejšie. Ostáva nám už len čakať na to, kým sa Tesloopom začnú inšpirovať ďalšie firmy a zákazníci.

tesla model s

zdroj fotografie: Tesla

Pošli nám TIP na článokTech