Automobilový trh začali zaplavovať elektromobily, ktorá sa pýšia elektrickým pohonom. Elektromotory týmto novinkám zabezpečujú poriadny výkon, krútiaci moment a zrýchlenie, čo Tesla neraz využila aj na pretekárskej trati. Po niekoľkých úspešných pokusoch sa Model 3 Performance opäť prekonal a na dráhe Laguna stanovil nový rekord pre sériovo vyrábané elektromobily.

O nový rekord sa postaral pretekár Cameron Rogers, ktorý si už na trati vyskúšal jazdy s inými verziami tohto kúsku, ale aj ďalšími elektromobilmi. Ešte v septembri sa mu v Tesle Model 3 Performance so zadným náhonom podarilo dosiahnuť rekord, keď pretekársku dráhu Laguna prešiel len za 1:48.6. V ďalších týždňoch sa výsledky s novými pokusmi ešte menili, rovnako ako autá.

Model 3 Performance trhá na trati rekordy

Rogers si neskôr vyskúšal aj jazdu v elektrickom Jaguar I-Pace, s ktorým dosiahol na tomto okruhu čas 1:48.1, no ten neskôr prekonal v Tesla Model S P100D s Lucid módom, vďaka čomu bol výsledok ešte o 5 stotín sekundy lepší. Vývojový tím Tesly však neskôr prišiel na dráhu, aby s rovnakým modelom stanovil ešte lepší rekord 1:43.0. V tomto prípade už tím posadil za volant vlastného jazda. Krátko na to sa na trati znova objavila Tesla Model 3 v prevedení Performance, s ktorou sa Rogerovi podarilo prejsť celé kolo len za 1:41.2.

Nenechaj si ujsť
Šialené zrýchlenie Tesly Roadster na stovku za 1,9 sekundy: Rekcie pasažierov hovoria za všetko

Tento čas tromfol síce elektromobil Lucid Air, no pri ňom sa nedá hovoriť o sériovo vyrábanom aute, keďže išlo iba o prototyp. V podstate ani spomínaný Model 3 Performance nebol celkom úplne v sériovej výbave. Dostal totiž špeciálne pruženie od  Mountain Pass Performance, ktoré mu dopomohlo dosiahnuť tento rekord. Pri jazde v tomto elektromobile sa navyše Cameron Roger cítil pohodlne a priznal, že tento kúsok je ešte rýchlejší ako niektoré pretekárske BMW M3. Celú jazdu si môžeš pozrieť na priloženom videu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom