Tesla včera vo večerných hodinách konečne oficiálne predstavila svoj doposiaľ najlacnejší elektromobil — Model 3. Zároveň si ho mohlo zobrať domov prvých pár desiatok zákazníkov. 

Avšak keďže ani jedna z doterajších Tesiel sa nepredávala pod 66 000 € a nový Model 3 stojí iba okolo 30 000 €, na mnohých miestach sa zákonite muselo šetriť. Jedným z nich je interiér, pri ktorom je to očividné už na prvý pohľad. Nenájdeme tu totiž ani prístrojovú dosku, keďže je nahradená jedným veľkým displejom umiestneným uprostred. Funkciami nie je nabitý ani volant. Ten obsahuje iba dve riadiace páčky a dve multifunkčné kolieska. Franz von Holzhausen, hlavný dizajnér spoločnosti Tesla, označil interiér ako najviac upokojujúcu, inovatívnu a radikálnu súčasť Modelu 3.

tesla model 3
zdroj fotografie: Tesla

Nenechaj si ujsť
Poriadne sa posaď a vychutnaj si Teslu Model 3 oficiálne: Jedinečný interiér, prvé jazdy a revolúcia, na ktorú čakal celý svet

„Všetko, čo robíme, musí byť krásne a zároveň funkčné,“ povedal Franz na piatkovej tlačovej konferencii. Keďže Model 3 je technicky menšie auto, cieľom dizajnérov bolo navrhnúť interiér tak, aby pôsobil čo najväčším dojmom. Podľa niektorých kritikov ale pôsobia interiéry vozidiel Tesla až príliš minimalisticky / lacne oproti iným luxusným autám. Výrobca svoj najlacnejší model obhajuje najmä nízkou cenou a tvrdením, že vodiči sa aspoň môžu lepšie sústrediť na jazdu (alebo skôr autopilot?). Podľa dizajnérov je interiér Modelu 3 naozaj jedinečný a momentálne na trhu nenájdeme nič podobné.

Žiadne tlačidlá, gombíky ani meradlá.

tesla model 3
zdroj fotografie: Tesla

Po palubnej doske sa tiahne iba jednoduchý pás dreva.

tesla model 3
zdroj fotografie: Tesla

Takmer celá strecha je vyrobená iba z dvoch kusov skla.

tesla model 3
zdroj fotografie: Tesla

Minimalisticky pôsobia aj zadné sedadlá. Výhodou je však priestrannosť a pohodlnosť. Sedadlá je možné aj sklopiť pre rozšírenie priestoru v kufri. 

tesla model 3
zdroj fotografie: Tesla

Nás ale zaujíma nielen názor dizajnérov Tesly, ale aj našich čitateľov. Považuješ teda dizajn interiéru za výhodu alebo podľa teba pôsobí až príliš lacno? Neváhaj teda a svoj názor na tento revolučný elektromobil nám zanechaj v komentároch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú