Tesle sa po prémiových elektromobiloch podarilo priniesť zákazníkom aj dostupný model, ktorý mal svoju premiéru len nedávno. Na Model 3 je čakacia listina skutočne dlhá, no prvých 30 šťastných zákazníkov si ho už môže naplno vychutnať. 

Tesla ponúka svoje elektromobily už nejaký ten rok a donedávna si jej modely mohli kúpiť iba zámožnejší zákazníci, no to sa s príchodom Modelu 3 zmenilo. Tento lacný a dostupný model mal svoju premiéru ešte začiatkom tohto mesiaca. Prvý produkčný kus však exkluzívne získal CEO spoločnosti, Elon Musk. Na novú Teslu Model 3 ale čaká ešte ďalších niekoľko stoviek tisíc zákazníkov, ktorí zložili zálohu vo výške zhruba 1000 €.

zdroj fotografie: Tesla

Cena sa v závislosti od výbavy pohybuje na úrovni od 30 000 €. Tá však nie je rovnako bohatá ako u jeho starších súrodencov, ktorí ponúkajú luxusnejšie prevedenie. Tesla Model 3 ale za svoju cenu dokáže ponúknuť jednoduchý, no elegantný dizajn. Celkové spracovanie tak odpovedá cenovke, veď predsa len musel výrobca na niečom ušetriť. Napriek nie príliš prémiovej výbave si ho predobjednalo viac ako 300 000 zákazníkov, čo len dokazuje, aký úspech Model 3 zaznamenáva.

zdroj fotografie: Tesla

zdroj fotografií: Tesla

Nenechaj si ujsť
Neuveriteľné. Alza ponúka Teslu Model 3, koncovou cenou poriadne zaujme

Mnohí si tak naňho ešte nejakú dobu počkajú, no to sa netýka prvých 30 zákazníkov. Tí si ho prevzali už včera v neskorých nočných hodinách počas exkluzívnej párty, ktorú Tesla taktiež vysielala naživo. Zahájenie začalo o 23:45 a pokračovalo do skorých ranných hodín. Väčšina „vyvolených“ však bola pracovníkmi Tesly, ktorí boli na čakacej listine uprednostnení a mohli si tak svoje nové Modely 3 odviezť do garáže medzi prvými. Produkcia bude postupne narastať a o pár mesiacov sa aj ďalší zákazníci dočkajú svojho vytúženého elektromobilu.

zdroj fotografie: Tesla

Tesla Model 3 zaujme dojazdom na jedno nabitie 345 kilometrov či zrýchlením z 0 na 100 km/ za 6 sekúnd. Záujemcovia si navyše budú môcť priplatiť 9000 dolárov za lepší model s dojazdom 500 kilometrov a zrýchlením za 5 sekúnd. V danej cenovej kategórii sa môže pýšiť aj autopilotom druhej generácie, ktorý dokáže riadiť auto na diaľnici alebo sám zaparkovať, pričom záujemcu bude stáť 5000 dolárov. Základný model dokáže vyprodukovať maximálnu rýchlosť 209 225 km/h, respektíve jemne vylepšený variant až veľmi slušných 225 km/h. Skvelou správou je tiež možnosť využívania rýchlonabíjacích staníc Supercharger. Avšak mnohí vyťaujú otázky ohľadom produkcie, ktorá bude pre Teslu doslova kritická.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom