Tesla pred nejakým časom vyhlásila, že oficiálne expanduje na európsky trh s Modelom 3. Najnovšie čísla hovoria, že spoločnosť prijala už viac ako 14 000 objednávok.

V poslednom období bolo ťažké sledovať objednávky automobilov Tesly, nakoľko spoločnosť upustila od sekvenčných čísel objednávok. V prípade držiteľov rezervácií pre európskych zákazníkov však Tesla využila sekvenčný systém, a tak bolo možné opäť sledovať počet objednávok.

Darí sa!

Tesla po nejakom čase začala vybavovať objednávky pre držiteľov rezervácií z Európy. Niektorí z týchto držiteľov našli svoje číslo faktúry v objednávkovom systéme, pričom sa zistilo, že tieto čísla sú sekvenčné. Vďaka tomu bolo možné dať dokopy údaje ostatných zákazníkov a zistilo sa, že Tesla má k 5.1.2019 v Európe 14 765 držiteľov rezervácií.

Zobraziť celú galériu (1)
Google Docs/Karsten Jung

Na obrázku vyššie, ktorý zobrazuje počet objednávok pre jednotlivé európske krajiny, môžeme vidieť hneď niekoľko zaujímavostí. Najvyšší počet objednávok drží Nórsko, ktoré je už dlhodobo priekopníkom využívania čistej energie. Taktiež čísla z Nemecka, Holandska a Švajčiarska nie sú zanedbateľné. Okrem Rakúska však neprišli žiadne objednávky zo Slovenska a ani od našich susedných krajín. Pre ďalšie zaujímavé čísla nahliadni do Google dokumentu na tomto odkaze.

Preprava z USA bude nejaký čas trvať, napriek tomu ide všetko podľa plánov

Tesla teda už začala vybavovať objednávky držiteľov rezervácií v Európe. Tí však budú musieť na svoje vozidlá ešte nejaký ten čas počkať a nejde len o čas potrebný na výrobu. Jeho doprava z USA do Európy bude taktiež trvať určitý čas. Prepravná spoločnosť, ktorá bude vozidlá vykladať v belgickom prístave Zeebrugge, potvrdila, že je schopná prepraviť 3000 vozidiel týždenne.

Čísla objednávok pre Európu nie sú vysoké vzhľadom na to, že Tesla ich má momentálne viac ako 500 000 celosvetovo. Na druhú stranu však mala autmobilka v minulosti isté problémy s výrobou Modelu 3, ktoré sa zdajú byť vyriešené a veríme, že vybavovanie aj pomerne menšieho počtu objednávok pre Európu nebude trvať dlho. Nateraz sa však zdá, že všetko ide podľa plánov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom