Len minulý týždeň sme boli svedkami informácií priamo od zakladateľa spoločnosti Tesla Elona Muska, ktorý v roku 2018 zvažoval predaj automobilky kalifornskému gigantovi Apple. Podľa správy od nemeckého Manager Magazin však mala Tesla záujemcu už v roku 2013, pričom ním nebol nik iný, než vtedajší šéf predstavenstva Volkswagenu Ferdinand Piëch, píše InsideEVs.

O Teslu mal záujem dlhoročný patriarcha Volkswagenu

Zdá sa, že Tesla nemusela vôbec skončiť v rukách Elona Muska, ktorému sa podarilo zo spoločnosti spraviť doslova priekopníka v elektromobilite.

Po nedávnych informáciách o tom, že majiteľom automobilky sa v roku 2018 mal stať kalifornský Apple, totiž vyšli na povrch správy, ktoré naznačujú, že elektromobily Tesla mohli v skutočnosti už v roku 2013 patriť nemeckému gigantovi Volkswagen.

Zobraziť celú galériu (1)
Dlhoročný patriarcha koncernu Volkswagen AG a významný automobilový konštruktér Ferdinand Piëch zomrel 25. augusta 2019. / Zdroj: TASR

Vtedajší šéf predstavenstva koncernu Ferdinand Piëch bol totiž údajne po testovacej jazde na Modeli S natoľko očarený, že dal Muskovi ihneď ponuku na kúpu spoločnosti.

Piëchovi sa dokonca podarilo presvedčiť aj vtedajšieho šéfa spoločnosti Martina Winterkorna a vedúceho vývoja Ulricha Hackenberga, ktorí v súčasnosti čelíiasúdu v súvislosti s kauzou Dieselgate. Musk však ponuku na rovinu odmietol.

V tomto prípade sa však niet veľmi čomu diviť. V roku 2013 mala totiž Tesla na trhu prelomový Model S, ktorý trhal rekordy a bol pokrokovejší než akýkoľvek iný elektromobil v odvetví.

Cena akcií spoločnosti v danom roku vzrástla o viac než 344 %, čo je síce v porovnaní s takmer 700 % nárastom v roku 2020 relatívne „malá“ zmena, no v tom čase to pre malú automobilku predstavovalo naozaj obrovský úspech.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP