Medzi najinovatívnejšie spoločnosti v dnešných dňoch patrí americký výrobca elektromobilov, Tesla. Táto spoločnosť do svojich modelov investuje nielen mnoho financií a času, ale hlavne tie najmodernejšie technológie, ktoré si získali srdcia mnohých zákazníkov. Pokiaľ si doteraz nevedel, aké skvelé vlastnosti majú elektromobily od Tesly, rozhodne si nenechaj ujsť nasledujúce riadky.

Od svojich začiatkov nám Tesla predstavila niekoľko modelov svojich elektromobilov. Aktuálne môžeme na cestách zazrieť napríklad Model S, Roadster a jeho novšie verzie, no v ponuke spoločnosti už nechýba ani SUV v podobe Modelu X. Čoskoro však budeme svedkami odhalenia dlho očakávaného Modelu 3, ktorý bude cenovo najdostupnejším elektromobilom výrobcu. Doteraz si aj ty tak mohol vidieť brázdiť naše cesty niektorým z týchto modelov, ktoré sú vybavené tými najnovšími inováciami.

Tesla Roadster

Tento model bol prvým modelom Tesly, pričom svojim spracovaním a karosériou zmenil doterajší pohľad na to ako by mali tieto elektromobily vyzerať. Spoločnosť od predstavenia prvého modelu Roadster však priviedla na trh aj niekoľko upravených verzií vrátane modelu Sport.

zdroj fotografie: Tesla

Azda najlepšou vlastnosťou Tesly Roadster je akcelerácia. Tento malý, no šikovný elektromobil dokáže z 0 na „stovku“ zrýchliť už za 3,7 sekundy. Je pravdou, že v ponuke výrobcu nájdeme aj rýchlejšie modely, no v Roadsteri sa vodič cíti skutočne voľný a môže si naplno vychutnať skutočnú rýchlosť.

zdroj fotografie: Tesla

Roadster bolo prelomovým modelom, ktorý dokázal potencionálnych zákazníkov presvedčiť, že elektromobil nemusí vyzerať len ako obyčajný golfový vozík. Milovníci spaľovacích motorov však iste spozorujú podobnosť dizajnu Tesly Roadster s modelom od spoločnosti Lotus. Práve tieto krivky dokázali pritiahnuť pozornosť prvých zákazníkov.

Tesla Model S

Svoju premiéru zažil Model S ešte pred pár rokmi, no onedlho na to získal ocenenie Automobil roka od populárneho magazínu Motor Trend. Nové S-ko bolo prvým elektromobilom s krásnym a uhladeným dizajnom, na ktorom si dal výrobca nesmierne záležať. Pohľad na Model S dokázal uchvátiť mnohých fanúšikov a aj preto si časom získal prezývku „Biela hviezda“.

zdroj fotografie: Tesla

Nenechaj si ujsť
Tesla Model S v teste akcelerácie poľahky porazilo Porsche 911

Pri kúpe nového elektromobilu od Tesly si zákazníci vyberajú práve tento model, ktorý často môžeme strenúť aj na našich cestách. Pohľad do interiéru elektromobilu nám odhaľuje najzaujímavejšiu časť celého priestoru, a to obrovskú dotykovú plochu. Tá slúži ako riadiace centrum Modelu S a pomocou tejto obrazovky je možné ovládať všetky funkcie. Musíme však podotknúť, že „Biela hviezda“ je zatiaľ jediným modelom, ktorý obsahuje takúto veľkú dotykovú obrazovku.

zdroj fotografie: Tesla

V závode o čo najkratší čas akcelerácie Modelu S P100D priniesla Tesla špeciálny „Ludicrous Mode“, ktorý dokonale využíva všetkú silu elektromobilu. Vďaka tomuto významnému vylepšeniu dokáže táto verzia akcelerovať z 0 km/h na 100 km/h za neuveriteľných 2,5 sekundy. Zabúdať ale netreba ani na ďalšiu fantastickú výbavu tejto krásnej Tesly, ku ktorej patrí aj špičkový autopilot. Na jeho vývoji pracovala spoločnosť dlhé roky a v súčastnosti sa jedná o jednu z najdokonalejších technológií autonómnych automobilov.

Tesla Model X

Pred dvoma rokmi mohli fanúšikovia Elona Muska a spoločnosti Tesla zazrieť ďalší model. Tentokrát sa jednalo o elektromobil typu SUV, ktorým spoločnosť rozšírila svoju ponuku. Model X bol po dlhom čakaní odhalený na Manhattane a prvotný pohľad naň bol skutočne úchvatný. Pri návrhu Modelu X sa Tesla vydala vlastným smerom, čoho dôkazom je aj nekonvenčné otváranie dverí.

zdroj fotografie: Tesla

Nenechaj si ujsť
Podľa Elona Muska je Tesla stále len na začiatku svojej cesty, no už má na konte tento skvelý skalp automobilového giganta

Tie sa neotvárajú do strán ako sme zvyknutí pri iných automobiloch, ale do výšky, čím pripomínajú vtáčie krídla. Tento jedinečný spôsob otvárania dverí si vyslúžil veľký obdiv od celej technologickej spoločnosti a je dôkazom toho, že si Tesla úspešne razí vlastnú cestu automobilovým priemyslom. Majitelia tohto jedinečného modelu však vo svojom elektromobile nájdu omnoho viac ako len špeciálny spôsob otvárania dverí.

zdroj fotografie: Tesla

Tesla pri výrobe myslela na každý detail a Model X vybavila aj špičkovým systémom na ochranu posádky proti útoku biologickými zbraňami. V prípade potreby je možné pomocou centrálneho dotykového displeja vybrať tento režim a vodič spolu s ďalšími cestujúcimi nebudú dýchať obyčajný vzduch z okolia, ale rovno vzduch takej kvality, akú môžeme nájsť v moderných nemocniciach.

Tesla Model 3

Fanúšikovia Tesly sa s týmto modelom poprvýkrát stretli ešte v roku 2015, kedy spoločnosť pre médiá usporiadala krátke predstavenie Modelu 3. Vývoj tohto modelu však bol ešte len v začiatkoch a výrobcu čakala ešte dlhá cesta do finále. To však príde už čoskoro, pretože podľa posledných správ bude Model 3 predstavený o pár mesiacov, konkrétnejšie sa hovorí o júli.

zdroj fotografie: Tesla

Nenechaj si ujsť
Tesla znova prekvapuje! Model 3 bude až 10-krát bezpečnejší ako bežné automobily

Najväčšou inováciou toho elektromobilu bude nová dotyková obrazovka aka riadiace centrum. To však už nebude umiestené na výšku ako je tomu pri Modeli S, ale má byť orientované na šírku. Ak by sa Tesla skutočne rozhodla pre toto riešenie, znova by sa tým odlíšila od konkurenčných výrobcov automobilov. Tesla Model 3 však okrem iného prinesie krivky, ktoré sú súčasťou nového dizajnového jazyka spoločnosti pre jej budúce modely.

zdroj fotografie: Car Tavern/Pinterest

Nový dizajn sa tak v budúcnosti môže preniesť aj na Model S a Model X. Všetky detaily o novom Modeli 3 však budú odhalené až pri oficiálnom predstavení, no už teraz sme mali možnosť túto novinku vidieť na prvých videách a uznávame, že vyzerá naozaj skvelo. Zároveň pôjde o prvý dostupný model spoločnosti, keďže jeho cena by mala byť v porovnaní s doterajšími modelmi Tesly omnoho nižšia.

zdroj fotografie: EVANNEX Tesla Accessories/Pinterest

Nenechaj si ujsť
Elon Musk spúšťa ďalší revolučný projekt s názvom Neuralink!

Všetky tieto elektromobily z dielne Tesly sú dôkazom veľkého potenciálu spoločnosti, ktorá sa z roka na rok stáva silnejšou a jej produkty sa stále rýchlejšie šíria do celého sveta. Elon Musk ako CEO Tesly odvádza naozaj skvelý kus práce, za čo mu parí veľký obdiv. Veríme, že spoločnosť pod jeho vedením nám v budúcnosti predstaví ďalšie elektromobily s ešte väčšími inováciami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP