Vizionár, miliardár a génius súčasnosti v jednej osobe. Elon Musk si právom zaslúži všetky tieto pozitíva, ktoré mu prináležia za technologické inovácie posledných rokov. 

Svetoznámy majiteľ Tesly a SpaceX dnes oficiálne rozšíril svoje obzory, keď svetu odhalil svoju novú spoločnosť. Budeme ju poznať pod názvom Neuralink a asi už tušíš, v čom chce Elon podnikať. Mladá firma, ktorá je mimochodom ešte stále len v počiatočných štádiách existencie, sa bude zaoberať výrobou miniatúrnych zariadení. Tieto zariadenia sa neskôr implantujú do ľudského mozgu a v spolupráci so špeciálnym softvérom budú pomáhať pri spojení s umelou inteligenciou.

zdroj fotografie: nypost.com

Elonove zámery sme však mohli ako-tak pozorovať už posledný polrok, keď na Twitter postol niekoľko statusov a prispel do konverzácie s fanúšikmi. Pred pár týždňami dokonca v Dubaji priniesol takéto vyjadrenie: „Postupom času si myslím, že prídeme do bodu, kedy vznikne úzke spojenie umelej a biologickej inteligencie.“ Všetko je to vraj len o rýchlosti spojenia medzi mysľou človeka a digitálnym klonom. Podobné zariadenia, s ktorými chce Musk pracovať, sú zatiaľ pre nás dostupné len v rovine sci-fi.

Nenechaj si ujsť
Video: Nová umelá inteligencia od Google sa naučila byť veľmi agresívna v stresových situáciách

O pomyselné haknutie ľudskej mysle sa pokúša už niekoľko menších firiem po celom svete, no práve Neuralink môže byť tá, ktorá to naštartuje vo veľkom. Jednou z prvých ale bola firma Kernel, ktorá sa prevažne angažuje v medicíne. Teraz s ňou bude súperiť práve Muskova nová spoločnosť. Pridaním malého čipu do mozgu by sa dali liečiť mnohé neurotické choroby. Avšak stále sme ešte niekoľko rokov od úplného pochopenia, ako funguje ľudský mozog. Vedci rovnako poukazujú na fakt, že nikdy tak úplne ani nemusíme pochopiť princíp fungovania, keďže máme len obmedzené možnosti chápania neurónov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom