Tesla naznačila, že by k najdiskutovanejšiemu elektrickému vozidlu súčasnosti mohla vyrobiť príves. Cybertruck tak okrem kempovacieho módu dostane v podobe prívesu prídavnú batériu či väčší priestor pre uloženie solárnych panelov.

Tesla Cybertruck je aktuálne najdiskutovanejšie elektrické vozidlo v technologickom aj automobilovom svete. Okrem dizajnu sa o to pričinili aj pozoruhodné špecifikácie, ktoré zahŕňajú viac ako 800 kilometrový dojazd či schopnosť potiahnuť takmer 6350 kilogramov nákladu. To vytvára pre Teslu priestor, aby mohla za Cybertruck zapriahnuť príves.

Príves Cybetrucku prinesie niekoľko výhod

Ako informuje portál Electrek, samotný Elon Musk povedal, že Tesla plánuje „šialený prídavok k Cybertrucku“. Následne automobilka vydala render elektrického pick-upu s vlastným prívesom na štyroch kolesách. Ten by sa dal zároveň použiť aj ako karavan na kempovanie. Tesla už ale ukázala kempovací mód dostupný pre Cybertruck, ktorý ale nevyžaduje žiadny príves.

Zobraziť celú galériu (1)
Takto vyzerá render štvorkolesového prívesu od Tesly. Zdroj: Tesla

Samotný príves by ale mohol vozidlu priniesť viacero vylepšení. Vieme, že Tesla dokáže poskytnúť pre Cybertruck solárnu strechu, čím sa vozidlo dokáže nabiť a poskytnúť tak dodatočný 48 až 64 kilometrový dojazd. Samotný príves ale poskytuje oveľa väčší priestor pre solárne panely a ak by ich výrobca na príves skutočne nasadil, dojazd Cybertrucku by sa mohol opäť náramne zvýšiť.

Ak s prívesom nepríde Tesla, postará sa o to niekto iný

Ďalšou výhodou môžu byť dodatočné batérie, ktoré by mohli napájať nielen samotný príves, ale aj vozidlo. Tým by sa vyrovnala energetická strata pri ťahaní prívesu a v ideálnejšom prípade by sa pôvodný dojazd vozidla mohol ešte predlžiť. Tesla si teda určite uvedomuje výhody aj nevýhody samotného prívesu.

Ak by sa aj napriek všetkému nakoniec nerozhodla príves vyrobiť, stále sú tu výrobcovia tretích strán, ktorí by sa o to mohli postarať. Príkladom môže byť pán, ktorý na YouTube vystupuje pod menom MotorHomeMan. Ten si už stihol objednať Teslu Cybertruck a tiež zvažuje nákup dvojkolesového prívesu, ktorého koncept ukázal priamo na videu.

Pomerne verne kopíruje dizajn pick-upu a poskytne niekoľko vymožeností, ako je kuchynka či vyhrievací systém. Zatiaľ ale nevie, kto alebo aká spoločnosť by takýto príves dokázala vyrobiť. Očakáva však, že Cybertruck spoločne s prívesom ho vyjde pod 100 000 libier, čo v prepočte činí 118 860 €. Či bude jeho snaha nájsť vhodného výrobcu úspešná, nám, snáď, čoskoro sám prezradí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom