Elon Musk včera počas výročného stretnutia akcionárov Tesly naznačil príchod niekoľkých nových modelov. Táto správa prichádza v čase, kedy Tesla čelí klesajúcim predajom a starnúcemu modelovému portfóliu. Na tému upozornil portál InsideEVs.

Pripravuje sa niečo veľké

Počas stretnutia Musk predstavil tri nové vozidlá prostredníctvom ilustrácie, na ktorých sa nachádzajú vozidlá pod bielymi plachtami. Hoci Musk neposkytol žiadne ďalšie bližšie informácie, za všetko hovorí fakt, že filantrop a miliardár tvrdí, že vozidlá „budú niečo naozaj špeciálne“.

Tesla

Jedno z vozidiel vyzeralo ako vysoká hranatá dodávka, zatiaľ čo ďalšie dve ďalšie skôr pripomínajú elegantnejšie a nižšie položené vozidlá. Podľa špekulácií je možné, že jedno z týchto skrytých vozidiel by mohlo byť dlho očakávané Robotaxi Tesly, ktoré má byť predstavené 8. augusta. Okrem toho Tesla oznámila plány na uvedenie cenovo dostupnejších modelov do konca roka 2024 alebo začiatkom roka 2025.

Tieto správy potešia predovšetkým investorov a fanúšikov Tesly, ktorí mali obavy z pomaly ale isto starnúceho portfólia spoločnosti. Hoci Model 3 a Model Y priniesli do sveta revolúciu a boli kľúčom k úspechu Tesly, samotné nedokážu navždy udržať jej rast. Vzhľadom na to, že predaje vozidiel značky Tesla postupne klesajú, nové prírastky do portfólia boli viac než žiaduce.

Tesla totiž čelí čoraz tvrdšej konkurencii začínajúcich aj etablovaných hráčov na hlavných trhoch a zároveň slabému dopytu po „starnúcom“ rade elektrických modelov. Ani zníženie cien pritom neprilákalo viac kupcov.

Musk tiež prejavil väčší záujem o iniciatívy Tesly v oblasti autonómnych technológií a robotiky, pričom podrobne diskutoval o potenciáli spomínaného Robotaxi, stále problematickej funkcií Full Self-Driving a humanoidného robota Optimus.

Musk má veľké plány do budúcnosti pre značku Tesla aj v oblasti robotiky, pričom predpovedá, že spoločnosť by mohla ročne vyrábať 100 miliónov robotov, čo by prinieslo zisk vo výške 1 bilióna dolárov. Tvrdí tiež, že podniky Tesly v oblasti robotov a Robotaxi by v budúcnosti mohli mať hodnotu až 30 biliónov dolárov. Treba ale podotknúť, že jeho odhady sú viac než optimistické a aktuálne extrémne ďaleko od reality.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú