Automobilka Tesla sa konečne po 15 rokoch svojej existencie dostala do zelených čísel. Tretí kvartál minulého roka bol pre spoločnosť rovnako ziskový, no z dlhodobého hľadiska je pozitívne, že je spoločnosť v zisku aj za štvrtý kvartál.

Posledné tri mesiace 2018 zakončila spoločnosť Tesla s obratom 6,5 miliárd eur a celkovým ziskom viac ako 120 miliónov eur. Oproti tretiemu kvartálu to predstavuje mierny pokles zisku, kedy bola spoločnosť v pluse o zhruba 270 miliónov eur, no po 15 rokoch fungovania spoločnosti prichádza konečne obdobie, kedy nie je stratová druhý rok po sebe. Za týmto úspechom stojí jednoznačne popularita Modelu 3, ktorý sa predáva ako teplé rožky

Zelené čísla spoločnosti znamenajú, že Tesla bude môcť konečne vyplatiť dlh svojim veriteľom. Finančná rezerva aktuálne dosahuje slušných 3,2 miliárd eur. Za tieto peniaze by chcela automobilka taktiež zefektívniť svoju výrobu a spustiť produkciu vozidiel v ďalšej továrni Gigafactory v Číne.

Aj napriek značným výdavkom, ktoré teraz na Teslu čakajú, by sa spoločnosť Elona Muska mala aj naďalej držať v zelených číslach. Odhadnúť ďalšie zisky spoločnosti na nasledujúce obdobie bude veľmi ťažké a všetko sa vyjasní až  po tom, keď zistíme, aký bude reálny záujem o nové vozidlá Tesly na európskom trhu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom