Netflix za vyše 500 miliónov dolárov kúpil práva na streamovanie amerického seriálu Seinfield z deväťdesiatych rokov. Len deň na to spoločnosť WarnerMedia, ktorej patrí služba HBO Max, získala práva na seriál Teória veľkého tresku. Spoločnosť dala za päťročnú zmluvu viac ako miliardu dolárov, píše The Verge.

Na jar budúceho roka bude spustená služba HBO Max zameraná na filmy a seriály od Warner Bros., HBO GO a obsah BBC Studios. Podľa The Reporter má HBO Max na seriál Teória veľkého tresku od utorka exkluzívne domáce práva, čo znamená, že ostatné streamovacie služby nemôžu seriál vysielať na území Spojených štátov.

K dnešnému dňu ide o jednu z najdrahších zmluv v histórii. NBCUniversal v minulosti údajne zaplatil „len“ okolo pol miliardy dolárov za práva na streamovanie The Office a WarnerMedia 425 miliónov na seriál Priatelia. Netflix už dávno nie je jediným hráčom na trhu, rastie mu konkurencia, čo je pre zvyšovanie kvality obsahu len prospešné.

Screenshot/Youtube/HBO Max

Hovorí sa, že aj seriál Dva a pol chlapa, ktorý má s Teóriou veľkého tresku spoločného producenta, by mohol rovnako prísť na platformu HBO Max. Nie je ale známe, v akom stave sú rokovania o právach na tento populárny seriál. V každom prípade je veľmi pravdepodobné, že seriály službe pomôžu pritiahnuť veľa nových predplatiteľov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom