Najlepšie zarábajúcim titulom tohto roka nie je Tenet a už vôbec nie extrémne propagovaný Mulan od Disney. Prvenstvo rebríčka si odnáša čínska vojnová dráma, ktorá zinkasovala úspech najmä v domovskej Číne. O úspechu informoval The Hollywood Reporter.

Zaujímavosťou je, že The Eight Hundred v zárobkoch radikálne prekročil potenciálny hit tohto roka, Mulan od Disney. Hlavným dôvodom úspechu tak je, že snímka Mulan v Číne zarobila len 41 miliónov dolárov, a to aj napriek jej špecificky orientovanej premise na čínsky trh a masívnemu marketingu v tamojšej krajine.

Ešte väčším dôvodom na smútok je tragický úspech snímky Mulan celosvetovo, ktorá po odhliadnutí digitálnej verzie na Disney+ zarobila v kinách po celom svete len 69,6 miliónov dolárov. Pripomíname, že produkcia stála viac ako 200 miliónov.

Natočenie The Eight Hundred stálo len okolo 85 miliónov dolárov a dráma k dnešnému dňu prekročila celosvetové zisky ako filmu Mulan, tak aj akčnú komédiu Bad Boys for Life, ktorá si so ziskom 426,6 miliónov dolárov donedávna držala prvenstvo najlepšie zarábajúceho filmu roku 2020.

Na úspechu sa podpísala najmä domovská Čína

Vojnový titul k dnešnému dňu zarobil takmer 461 miliónov dolárov celosvetovo. Na tom sa vo veľkej miere podpísalo zmiernenie hygienických opatrení v domovskej Číne, kedy počas premietania filmu fungovali kiná s kapacitami okolo 75 %. Zisky The Eight Hundred tak tvoria v Číne až 441 miliónov dolárov.

Priamym konkurentom The Eight Hundred z časového hľadiska vydania bol Tenet, vydaný len niekoľko dní po čínskej dráme. Ďalším spoločným znakom je, že obe snímky sa stavajú do pozície veľkofilmov vydaných za stiesnených podmienok koronavírusu.

Tenet k dnešnému dňu zarobil takmer 334 miliónov dolárov celosvetovo, čo ho stavia na 4. miesto najziskovejšieho filmu roku 2020. Na treťom mieste najlepšie zarábajúceho filmu je snímka My People, My Homeland (365 miliónov dolárov), ktorá podobne ako The Eight Hundred profitovala najmä v domácej Číne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom