Televízia JOJ uvedie dnes o 20:35 prvú časť dvojdielnej minisérie Trhlina režiséra Petra Bebjaka. Mysteriózny kriminálny seriál, ktorý vznikol na základe rovnomenného filmu zo začiatku tohto roka, rozpovie príbeh nezamestnaného absolventa Igora, ktorý objaví záznamy výpovedí psychiatrického pacienta Waltera Fischera.

Ten pred sedemdesiatimi rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč, a keď sa po vyše dvoch mesiacoch rovnako záhadne objavil, mal na tele čudné popáleniny a zranenia. Bol dezorientovaný, nedokázal vysvetliť, čo sa mu stalo a už nikdy sa nespamätal. Igora Walterov príbeh zaujal natoľko, že pátra ďalej a s údivom zisťuje, že Fischerov prípad nie je ojedinelý.

Zaujímavé herecké obsadenie

Zmienky o tajomnom miznutí ľudí v tomto pohorí siahajú hlboko do histórie a hrôzostrašných prípadov pribúda. Igor s priateľkou Miou, konšpirátorom Andrejom a tvrdým skeptikom Dávidom preniká čoraz hlbšie a odhaľuje skutočnosti, ktoré sú oveľa desivejšie než akákoľvek fantázia. Sami sa napokon spoločne vyberú na výpravu priamo do tribečských lesov, kde zažijú čosi vymykajúce sa chápaniu.

V televíznej sérii hrajú, rovnako ako vo filme, Matej Marušin, Mária Bartalos Havranová, Dávid Hartl, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Tomáš Mischura, Martin Šalacha, Emanuel Hason, Ondrej Hraška, Jaroslav Mottl, Ela Lehotská, Ľuboš Radošovský, Noemi Vyhlídalová, Michaela Majerníková a ďalší. V jednej zo scén sa objaví aj autor knižnej predlohy filmu a seriálu Jozef Karika. „DNA Production a televízia JOJ spravili obrovský kus roboty.

Perfektne zachytená podstata

Výber hercov je tak elektrizujúci, že keď som prišiel na pľac a videl som ich, to bolo tak presné, až som tomu nechcel veriť. Tak perfektne zachytili podstatu postáv z tej knihy, ako keby to vypadlo z mojej vlastnej imaginácie. Výborná robota. A druhá pre mňa fantastická vec bola, že sa naozaj vybrali na tie lokality Tribeča a ešte aj v tom období, ktoré kniha opisuje, poznamenal pre agentúru SITA Karika.

Ako spisovateľ tvrdí, námet na knihu k nemu prišiel celkom netradične. „Kontaktoval ma čitateľ mojej knihy Strach, ktorý mi tvrdil, že má fantastický námet, k čomu ja bývam dosť skeptický. Niečo ma na tom ale zaujalo. On mi to porozprával. Doteraz nemám presný názor na to, či tomu naozaj veril, no myslím, že áno,“ prezradil.

Podľa režiséra filmu a seriálu Petra Bebjaka Trhlina nie je len o zmiznutí v tajomnej hore. „Je to len také východisko, základná situácia, ktorá tomu celému dodáva tú mystiku, no je to aj medziľudský príbeh o dôvere a o tom, čoho sú ľudia schopní pre pár minút slávy,“ poznamenal úspešný tvorca. Druhú epizódu televízia odvysiela v rovnakom čase v utorok 24. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom