Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Spoločnosť Apple neustále pracuje na zlepšovaní svojich softvérových služieb. Operačný systém iOS 16.4 je aktuálne v pokročilom štádiu vývoja s tým, že už čoskoro príde na trh s dôležitou novinkou. Týkať sa bude telefonovania a ocení ju každý používateľ. Na tému upozornil Macrumors.

Vylepšenie sa konkrétne zaoberá izoláciou hlasu pre mobilné hovory, čo je funkcia, ktorá uprednostní tvoj prirodzený hlas pred okolitým hlukom z prostredia, v ktorom sa práve nachádzaš.

Vo výsledku by mali byť telefónne hovory jasnejšie a zrozumiteľnejšie. Spoločnosť Apple o tom dnes informovala vývojárov prostredníctvom poznámok zaoberajúcich sa aktualizáciou.

Nejde o úplnú novinku

Apple (úprava redakcie)

Aj keď je toto vylepšenie veľmi prínosné, v skutočnosti nejde až o takú novinku, ako by sa mohlo zdať. V iPhone už totiž máš funkciu s názvom Voice Isolation, avšak je k dispozícii len pre VoIP hovory (poznámka redakcie. prenos hlasu internetovým protokolom).

V praxi ju teda môžu využívať iba služby ako FaceTime, WhatsApp a iné podobné aplikácie, ktoré sú nainštalované na zariadeniach s operačným systémom iOS 15, prípadne macOS Monterey alebo novším.

Pokiaľ chcel používateľ využiť Voice Isolation aj pri klasickom hovore, doteraz neexistoval účinný softvérový spôsob, ako to dosiahnuť. Všetko by teda mala zmeniť aktualizácia iOS 16.4, ktorá príde na trh už v dohľadnej dobe.

Funkciu je v rámci VoIP možné aktivovať počas FaceTime hovoru tak, že stiahneš ovládacie centrum, klikneš na položku mikrofón a následne z ponuky vyberieš izoláciu hlasu.

Ďalšie novinky v iOS 16.4

Ako dopĺňa 9To5mac, súčasťou iOS 16.4 bude aj množstvo nových emotikonov, možnosť aktivácie upozornení z internetových stránok, nová architektúra HomeKitu a veľa ďalšieho.

Apple by malo v novom update opraviť  aj chyby a nedostatky, ktoré aktuálne trápia používateľov s iOS 16.3.1. Najčastejšie sa týkajú výrazne zhoršenej výdrže batérie na jedno nabitie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú