Jednou z najotravnejších hračiek tohto roka je jednoznačne fidget spinner. Mnohými nenávidený, no pred trendom sa jednoducho nedá skryť a každý z nás ich už vo svojom okolí určite videl.

Hračka často nazývaná aj ako „rakovina“ zažila tento rok naozaj obrovskú popularitu. Zoženieš ju nielen na internete, ale pomaly už aj v každom obchode s hračkami. Kim Kardashian mala dokonca svoj vlastný model a Arcade Fire naň dokonca nahrali album.

Čo presne dokáže?

Teraz ale prichádza snáď najabsurdnejší fidget spinner, aký si kedy videl. Vyrobila ho spoločnosť Chilli International z Hong-Kongu a slúži aj ako mobilný telefóny.

Nenechaj si ujsť
Číňania dali klasickému fidget spinneru poriadny tuning. Bluetooth reproduktor

Má 1.4-palcový displej, skromné 32 MB úložisko (rozšíriteľné microSD kartou do 8 GB) a predáva sa v šiestich farebných prevedeniach. Nechýba ani možnosť telefonovania, písania SMS správy či prehliadania internetu.

Zatiaľ len v Indii

Zatiaľ sa však predáva iba v Indii, a to v prepočte za približne 20 €. Fidget phone od Chilli ale nie je jediný svojho druhu. Na indickom Amazone nájdeme aj ďalšie s rôznym vzhľadom a výbavou.

Pokiaľ teda často vedieš stresujúce hovory s rodičmi či šéfom, hranie sa s fidget spinnerom hneď po hovore ti môže výborne padnúť na uvoľnenie. Tento trend na Slovensku už upadol a väčšina z nás bude určite rada, keď už žiadny podobný nikdy neuvidí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom