Čínske LeEco trápia v posledných mesiacoch veľké problémy. Tie súvisia s podnikaním na indickom trhu, kde spoločnosť nasadila príliš rýchle tempo, ktoré teraz nezvláda. Doteraz vraj LeEco prepustilo až 85 % všetkých zamestnancov, vrátane dvoch dôležitých pracovníkov. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nepríjemné správy o podnikaní prichádzajú len štyri mesiace potom, čo CEO Jia Yueting oznámil, že LeEcu dochádzajú finančné zdroje. Tie sa rýchlo míňali najmä kvôli extrémne rýchlej expanzií po celom svete. O svoje miesto prišiel dokonca aj prevádzkový riaditeľ internetových služieb a obsahu, Debashish Ghosh a CEO pre oddelenie smart produktov, Atul Jain. LeEco vstúpilo na indický trh len v minulom roku, no odvtedy dokázalo minúť viac ako 11 miliónov eur mesačne.

zdroj fotografie: Android Authority

Nenechaj si ujsť
Dizajnéri spoločnosti Huawei boli zatknutí za predávanie citlivých informácií LeEco

Tieto správy tak naznačujú, že by spoločnosť mohla opustiť indický trh a zamerať sa len na domácu Čínu a USA. Alex Lin potvrdil odchod dvoch významných zamestnancov, no zatiaľ popiera odchod a likvidáciu v Indii. LeEco tak bude musieť prepracovať svoju stratégiu a obchodné plány, ak sa chce aj naďalej v Indii udržať. Podľa vyjadrení je práve spomínaná krajina jednou z kľúčových a z toho dôvodu zatiaľ nejestvuje plán na opustenie tohto trhu.

zdroj fotografie: Chimmeconnect

Čínsky gigant vraj inovuje svoju stratégiu, ktorá sa mení z rýchlej expanzie na pomalší, no udržateľný rast. LeEco má po svojom boku tím zložený zo skúsených pracovníkov a odborníkov v oblasti biznisu, ktorí mu majú pomôcť dostať sa z aktuálnej situácie. Posledné správy hovoria, že si LeEco pripravilo pre indických zákazníkov produkty, po ktorých bude veľký dopyt. Medzi ne má patriť napríklad aj nový televízor. Jeho príchod je naplánovaný už na budúci týždeň, no kvôli zlej situácií sa však môže odhalenie oneskoriť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
25%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]