Cena najväčšej kryptomeny bitcoin narástla od najnižších hodnôt z konca júla o viac ako 50 %, pričom predvčerom na krátko opäť presiahla hranicu 50 000 dolárov. Ani obrovský prepad, ktorý sme sledovali koncom prvej polovice tohto roka však nepokazil optimistom úsmev a do bitcoinu nalievajú peniaze firmy z celého sveta.

Jednou z nich je aj spoločnosť MicroStrategy, ktorá poskytuje obchodnú inteligenciu a softvéry pre firmy. Jej CEO Michael Saylor sa radí medzi najväčších podporovateľov bitcoinu, pričom spoločnosť ohlásila svoj prvý nákup kryptomeny ešte v auguste 2020 a odvtedy jej portfólio iba naberá na objeme.

MicroStrategy hlási ďalší nákup bitcoinov, má ich už takmer 110 000

Ako upozornil CoinTelegraph, podľa najnovších dokumentov zverejnených Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu, ktoré neskôr potvrdil aj samotný Saylor, nakúpila firma medzi 1. júlom a 23. augustom ďalších 3907 bitcoinov s priemernou cenou 45 294 dolárov za bitcoin, čo zvýšilo počet ňou držaných bitcoinov na 108 992.

Priemerná nákupná cena spoločnosti činí 26 769 dolárov, pričom celkovo na nákup bitcoinov vynaložila necelé 3 miliardy dolárov. S ohľadom na súčasnú cenu bitcoinu, ktorá sa po menšom prepade pohybuje pod úrovňou 48 000 dolárov, tak činí celková hodnota bitcoinov v rukách MicroStrategy takmer 5,3 miliardy dolárov.


Nákup ďalších bitcoinov však svedčí o plnení predchádzajúcich „sľubov“, podľa ktorých chce MicroStrategy svoju pozíciu v bitcoine aj naďalej posilňovať, a to aj napriek stratám, ktoré utŕžila počas druhého kvartálu tohto roka, kedy sa celý trh kryptomien prepadol o viac ako polovicu. Aj vtedy však spoločnosť na čele so Saylorom nakupovala.

Saylor patrí medzi najväčších podporovateľov bitcoinu, stretol sa aj s Muskom

Jej CEO, Michael Saylor, patrí už dlhšiu dobu medzi veľkých zástancov bitcoinu a zároveň vyzýva aj ďalšie firmy, aby nákup bitcoinu zvážili.  Saylor sa zároveň stal aj členom novovytvorenej Rady pre ťažbu bitcoinu, ktorej cieľom je podporiť transparentnosť spotreby energie u kryptomien a urýchliť iniciatívy udržateľnosti v tejto oblasti na celom svete, a absolvovala stretnutia napríklad aj s Elonom Muskom.

NEPREHLIADNI
Banky tajne „zaútočili” na kryptomeny. Digitálne euro je časť prvá, potom stratíme finančné súkromie

Vytvorenie tejto rady bolo v istom smere aj reakciou na vtedajšie vyjadrenia CEO Tesly ohľadom vysokej energetickej náročnosti ťažby bitcoinu, počas ktorých odštartovala veľká korekcia trhu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú