Spoločnosť Curtiss Motorcycles ukazuje dizajn nového elektrického modelu Hades. Okrem futuristického vzhľadu má aj skvelé špecifikácie, píše Electrek.

Americký výrobca motoriek Curtiss Motorcycles predstavil dizajn novej e-motorky s názvom Hades. Okrem futuristického dizajnu má táto mašina aj skvelé špecifikácie, ktoré sa približujú modelu Zeus, čo je vlajková loď spoločnosti.

Zobraziť celú galériu (2)
Bočný pohľad na Hades / Zdroj: Curtiss

Elektrická motorka Hades ponúka výkon 217 koní, a je napájaná z 16,8 kWh batérie, ktorá je v tvare náboja umiestnená v jej strede a ponúka vyššiu kapacitu ako najväčšie dostupné batérie na elektrických modeloch od Zero Motorcycles a Harley-Davison. Najzaujímavejším prvkom Hadesu je však jeho dizajn, ktorý je jedinečný pre celý priemysel. Ponúka totiž veľké množstvo otvoreného priestoru, predovšetkým medzi batériou a spodnou časťou rámu.

Pre zadnú brzdu taktiež nie je k dispozícii žiadna nožná páka, keďže výrobca jej umiestnenie zvolil na ľavej rúčke, kde je na spaľovacích motorkách zvyčajne umiestnená spojka. Sedadlo Hadesu je tak výrazne stočené, že sú pod ním umiestnené zadné svetlá, čo je na motorkách veľmi zriedkavé.

Zobraziť celú galériu (2)
Zadné svetlá sú umiestnené pod sedadlom e-motorky / Zdroj: Curtiss

Dizajn motorky ukazuje, že elektromotory v moto priemysle nemusia vyzerať zle, ale môžu byť zaujímavým prvkom na konštrukcii stroja. E-motorka Hades od Curtiss Motorcycles bude mať cenovku 75 000 $ (66 700 €), čím sa zaraďuje do najvyššej triedy v priemysle. Predaj motorky však začne až v roku 2020, píše New Atlas. Spoločnosť momentálne využíva crownfunding, v ktorom už splnila svoj minimálny cieľ, aby mohla produkciu začať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom